321 - 340 av 478
1...161718...24 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 1 oktober 2015

Klubbad för

Klocktillbehör Girard-Perreg

LÄDERBAND, till Girard-Perregaux herrur, brun alligator, bredd 21/16 mm.

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Oris

VIKLÅS, till Oris herrur, stål, läderband, brunt, bredd 22,5/18 mm.

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Jaeger-LeCoultre

LÄDERBAND, till Jaeger-Le Coultre herrur, brunt alligator, bredd 19/16 mm.

Utrop: 900 kr

LÄDERBAND, till Jaeger-Le Coultre herrur, mörkblå alligator, bredd 20/16 mm.

Utrop: 1 100 kr

LÄDERBAND, till Jaeger-le Coultre herrur, brun struts, bredd 19/16 mm.

700 kr

Utrop: 750 kr

LÄDERBAND, till Jaeger-le Coultre herrur, svart alligator, bredd 19/16 mm.

Utrop: 650 kr

LÄDERBAND, till Jaeger-le Coultre herrur, mörkblå alligator, bredd 19/16 mm.

Utrop: 900 kr

LÄDERBAND, till Jaeger-le Coultre damur, blått krokodil, bredd 14/12 mm.

Utrop: 450 kr

Klockor Bulova

BULOVA, herrur, 25,5 x 26 (32) mm, Boett nr. 6518921, doublé (10 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1935, metallänk ej original

150 kr

Utrop: 300 kr

HERRUR, 26 x 33,5 (41) mm, vitmetall, manuell, digital visning, defekt, boett signerad G K, ca 1935.

600 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA, "Rödtolva", fickur, 51 mm, Serie nr. 5031147, Boett nr. 5697247, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1916, fickurskedja i metall.

650 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Serie nr. 4633182, Boett nr. 9352522, doublé, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, visare saknas, savonettlock saknas, bucklor, ca 1937.

325 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Arsa

ARSA, blindur, 35 mm, Boett nr. 43235, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1975.

75 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

URMAKARSVARV, Boley U. Leinen, med diverse tillbehör, OBS! Ej funktionstestad.

6 600 kr

Utrop: 1 000 kr

Kuriosa Brons

PYSSEL, metall, Waterbury Watch, "Queen's Jubilee Puzzle, 1887, bredd 36 mm, vikt 18,1 g, ring saknas.

25 kr

Utrop: 50 kr

L.U.C. "Bikupan", fickur, 50 mm, Boett nr. 63814, silver, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1890.

225 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 1570993, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.

550 kr

Utrop: 650 kr

MORMORSUR, 40 mm, Boett nr. 10214, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1890, fickurskedja i vitmetall.

75 kr

Utrop: 150 kr

L´ABEILLE, fickur, 55 mm, Boett nr. 6334, svarteloxerad metall, mekanisk, alarm (defekt), skadad urtavla, visare saknas, ca 1925.

125 kr

Utrop: 250 kr

JOHAN ARIMILLER, im Altheim, 55 mm, gulmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, skadad boett, ca 1800.

550 kr

Utrop: 550 kr