341 - 360 av 478
1...171819...24 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 1 oktober 2015

Klubbad för

TISSOT, fickur, 50,5 mm, Cal 43, Serie nr. 470129, Boett nr. 567979, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1935.

375 kr

Utrop: 400 kr

HEINRICH HELMREICH, im Erlang, fickur, 55 mm vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, ca 1800, nyckel.

700 kr

Utrop: 800 kr

ZENITH, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 2027683, Ref nr. 8213, Boett nr. 2949373, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1915.

700 kr

Utrop: 650 kr

FICKUR, 51 mm, silver, Serie nr. 167524, Boett nr. 20677, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1910.

175 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, 49,5 mm, Boett nr. 254466, silver, ankargång, skadad urtavla, motiv (riksvapnet), bucklor, ca 1900.

250 kr

Utrop: 350 kr

ARISTES, fickur, 49,5 mm, Boett nr. 152197, silver, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, defekt, ca 1915.

50 kr

Utrop: 100 kr

FICKUR, 46,5 mm, Boett nr. 31903, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, mönster, gravyr, bucklor, ca 1890.

250 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 6065847, Boett nr. 6019904, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1918.

800 kr

Utrop: 650 kr

FICKUR, 47,5 mm, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1800.

550 kr

Utrop: 450 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4273589, Boett nr. 5121645, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1912.

475 kr

Utrop: 650 kr

Klockor Chopard

L.U.C. fickur, 50 mm, Boett nr. 77475, silver, ankargång, nyckeldragare, ej signerad urtavla, skadad urtavla, mönster, gravyr, bucklor, ca 1890.

400 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, 50 mm, Boett nr. 41876, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1890.

75 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 50 mm, Boett nr. 59593 / 5, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, visare saknas, ca 1890.

275 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 51 mm, Boett nr. 174862, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.

150 kr

Utrop: 250 kr

ZENITH, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 1834902, Ref nr. 7108, Boett nr. 2826036, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1910.

475 kr

Utrop: 650 kr

Klockor Waltham

A.W.W.CO, Waltham, fickur, 50 mm, Serie nr. 8088030, Boett nr. 115, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1896, nyckel.

475 kr

Utrop: 200 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2226876, Ref nr. 5016, Boett nr. 3036930, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

700 kr

Utrop: 650 kr

MORMORSUR, 3 st., silver, 1 st Viking, 2 st. med cylindergång, 1 st. med ankargång, defekta, ca 1900.

300 kr

Utrop: 600 kr

FICKUR, "John Ward", 63,5 mm, Serie nr. 8650, Boett nr. 11132, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1800.

700 kr

Utrop: 650 kr

Klockor Chopard

L.U.C., fickur, 50 mm, Boett nr. 74614, silver, ankargång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1905, etui (skadat).

500 kr

Utrop: 500 kr