Träsnitt, Japan Kuniyoshi, (1798-1861), 19,5x13cm
Utrop: 600 kr
Tårtspade Silver, brv.56,4g, handtag annat material, 270mm
Utrop: 125 kr
Parti silver 141,2g, graverat
Utrop: 425 kr
Bestick, nysilver, Kniv, Gaffel, Smörknivar 2st, skaft i andra material
Utrop: 50 kr
Kaffekanna, S830, 551,1g,, bucklor, missfärgad, skadat, löst handtag
Utrop: 1 700 kr
Vas, Kosta Boda, Ulrica Hydman Vallien, höjd 10cm, nagg
Utrop: 75 kr
Burk, Iittala, Jars, glasburk med lock, höjd 10cm, lock repigt
Burk, Iittala, Jars, glasburk med lock, höjd 19cm, lock repigt
Utrop: 100 kr
Burk, Iittala, Jars, glasburk med lock, höjd 28cm, lock repigt
Fat, Gustavsberg, Josef Ekberg, signerat 1931, längd 49cm
Utrop: 500 kr
Skål, Gustavsberg, Josef Ekberg, signerad 1927, höjd 9,5cm
Utrop: 250 kr
Skål, Gustavsberg, Josef Ekberg, signerad 1931, höjd 8,5cm
Vas, Gustavsberg, Josef Ekberg, N-138, höjd 9cm
Skål med lock, Gustavsberg, Josef Ekberg, höjd med lock 10cm
Tallrikar 7st, Gustavsberg, Josef Ekberg, Ø6,5cm
Apple Iphone 5s, A1457, Imei:351989065725904, med laddare och handsfree, Tele2
Utrop: 1 600 kr
Skål med handtag, nysilver, A/S CHR. Jensen, Denmark, höjd 14cm
Utrop: 1 000 kr
Skål, Kosta Boda, Anna Ehrner, Atoll, Ø22,5cm
Tisdag 22 sep 2015