Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juni 2015
Klubbad för
I A SESEMAN, supkalk, silver, gravera dekor, Arboga, 1800-talets första hälft höjd 12,5 cm, vikt 32,1 g, bucklor, mindre bristning.
J LAGERDAHL, supkalk, silöver, galler fot, graverad dekor, Eksjö ca 1820, höjd 10,5 cm, vikt 35,2 g, lagning, bucklor.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,36 ctv, ca TW-W/VS-P, ÖRN Göteborg 1980, stl 16,5 mm, vikt 4,5 g, gravyr, en diamant sitter löst.