Avslutad | Pant – Tisdag 21 april 2015
Klockor Bulova
1 Herrur Bulova kronograf, stål med doublédetaljer, refnr 13066, läderband, slitage på doublédetaljer.
Klockor Hamilton
1 Herrur Hamilton kronograf, automat, stål, slitet läderband, plastglas med någon repa, box
1 Damur Longines Hydro Conquest, L3 247 0, dia-index, dia-krans, quartz, stål,extra länkbit,cert2008
1 Herrur Seiko Sportura Kinetic Perpetual, 7d48-0ak0, roséfärgad, går till sparläge om uret ej används sedan ställs tiden in automatiskt, med box.
1 Såsslev danskt silver sign Jens Lauritzen 1771-1841 Bramdrup, intyg från Tönder Museum Danmark, någon ojämnhet i bladet, förgylld insida av bladet,, äldre punktgravyr KPH
Musikinstrument Övrigt
Hi Hat cymbaler 2st Zildjian, modell Scimitar, 14tum/36cm, spricka i topp cymbalen