441 - 460 av 1 364
1...222324...69 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 7 april 2015

Klubbad för

Blandteknik, 30x21cm, i ram och glas

Utrop: 75 kr

Laptop Dell XPS, L502X, P11F003, snr.42063513553, med strömsladd i väska

1 300 kr

Utrop: 750 kr

Skål, Orrefors, höjd 11cm, Ø15cm

250 kr

Utrop: 300 kr

Ytterkruka, Gustavsberg, höjd 12,8cm, minne från Prins Eugens Waldemarsudde

175 kr

Utrop: 200 kr

Kaffekanna, porslin, kineskisk, famille Rose, höjd med lock 26cm, nagg i bottenkant, lagad knopp

Utrop: 700 kr

Skål stengods, Rörstand, Gunnar Nylund, höjd 9cm

300 kr

Utrop: 375 kr

Skål stengods, Rörstrand, Gunnar Nylund, längd 10cm

Utrop: 250 kr

Skål Royal Copenhagen, musselmalet, höjd 8,5cm

225 kr

Utrop: 125 kr

Vas Royal Copenhagen, musselmalet, höjd 11,4cm

350 kr

Utrop: 125 kr

Fat, Gustavsberg, Stig Lindberg, längd 31cm

200 kr

Utrop: 250 kr

200 kr

Utrop: 250 kr

Tallrik, djup, Rörstrand, Ostindia, Ø24,5cm

125 kr

Utrop: 100 kr

125 kr

Utrop: 100 kr

Sockerskål, Rörstrand, Ostindia, höjd med lock 10cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Tekanna, Rörstrand, Ostindia, höjd med lock 13,5cm

375 kr

Utrop: 425 kr

Musikinstrument Övrigt

Knappdragspel Curtini special, BA4L-41208, i väska

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Etsning Axel Fridell (1894-1935), 13x16cm, landskap från Liljeholmen, i ram och glas

750 kr

Utrop: 900 kr

Teckning, Carl Georg Arsenius (1855-1908), 10,5x18,5cm, i ram och glas

Utrop: 425 kr

Blandteknik Lage Lindell (1920-1980), 18x11cm, signerad, i ram och glas

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Olja på duk, E Malmqvist, 25,5x20,5cm, i skadad ram

Utrop: 500 kr