421 - 440 av 1 364
1...212223...69 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 7 april 2015

Klubbad för

Olja på duk, Fruls Tilpo (1960-), "Norberg", 73x100cm

Olja på duk, Fruls Tilpo (1960-), "Sensational town", 68x92cm

Färglitografi Karl Höglund (1940-), "Uteservering", signerad ea. 42,5x56cm, i ram och glas

Utrop: 2 000 kr

Tryck efter Charles Roka, vilande danserska, 1950, rokas första "zigenarmålning", 60x49cm, i ram

325 kr

Utrop: 375 kr

Olja på pannå, Nils Carlstedt (1898-1980), 46x55cm

250 kr

Utrop: 300 kr

Olja på pannå, Nils Carlstedt (1898-1980), 45x54cm, i ram

Utrop: 300 kr

Olja på duk, Fruls Tilpo (1960-), "vila", 49,5x61cm

Etsning Stig Borglind (1892-1965), 15/30, St Eriksbron 1918, 11x14cm, i ram och glas

400 kr

Utrop: 500 kr

Litografi Roland Svensson (1910-2003), 125/300, 35x26cm, i ram och glas

Utrop: 500 kr

Tuschteckning, Einar Nerman (1888-1983), 28x26cm, i ram och glas

550 kr

Utrop: 600 kr

Färglitografi, Bo E Lundquist (1937-), 184/360, 10x8cm, i ram och glas

200 kr

Utrop: 250 kr

Litografi, Channa Bankier, 218/300, 23x32cm, signerad, i glas

Utrop: 200 kr

Litografi, L Rietz, "clown", 3/29, 25x16,5cm, i glas

100 kr

Utrop: 125 kr

Etsning, Ferdinand Boberg (1860-1945), signerad, dedikerad till Rut S, gulnat papper, 25,5x19cm, i skadad ram och glas

Utrop: 550 kr

Emalj, Margareta Carlstedt (1934-), 15x15cm,

275 kr

Utrop: 150 kr

Akvarell, Ingegerd Möller (1928-), "hjortron tuvor", 13,5x20,5cm, i ram och glas

550 kr

Utrop: 600 kr

Akvarell, Ingegerd Möller (1928-), "purpurvitmossa och Lingonris", 13x20cm, i ram och glas

550 kr

Utrop: 600 kr

Blandteknik, Nils Zetterberg, 1968, 16,5x19,5cm, i ram och glas

Utrop: 600 kr

Akvarell, Margareta Carlstedt (1934-), "Regnet kommer", 29x20cm,

Utrop: 150 kr

Blandteknik, Einar Nerman, med dedikation, 14x21cm, i ram och glas

Utrop: 250 kr