Avslutad | Pant – Tisdag 7 april 2015
Klubbad för
Färglitografi Karl Höglund (1940-), "Uteservering", signerad ea. 42,5x56cm, i ram och glas
Tryck efter Charles Roka, vilande danserska, 1950, rokas första "zigenarmålning", 60x49cm, i ram
Etsning, Ferdinand Boberg (1860-1945), signerad, dedikerad till Rut S, gulnat papper, 25,5x19cm, i skadad ram och glas
Akvarell, Ingegerd Möller (1928-), "purpurvitmossa och Lingonris", 13x20cm, i ram och glas