81 - 100 av 136
1...4567 Gå till

Avslutad | Nutida – Lördag 21 mars 2015

Klubbad för

JOSEFINE DAVIDSSON, pepparkar, sterlingsilver, Stockholm 2015, storlek 7 x 5,3 cm, vikt 64 g.

6 700 kr

Utrop: 6 800 kr

JOSEFINE DAVIDSSON, skål med lock, sterlingsilver, handtag lindade med rotting, signerad, Stockholm 2004, storlek 14,5 x 16 cm, vikt 669 g.

Utrop: 43 000 kr

MATS ESKILS, kanna, Hjulgodis, sterlingsilver, syntetgummi, Rättvik 2015, storlek 15 x 20 x 8 cm, vikt 254 g.

22 000 kr

Utrop: 22 500 kr

STAFFAN NILSSON, skål, sterlingsilver, invändigt förgylld, Falun 2004, storlek 4,8 x 10,4 cm, vikt 115 g.

Utrop: 6 500 kr

STAFFAN NILSSON, skål, sterlingsilver, invändigt förgylld, Falun 2004, storlek 2,5 x 5,2 cm, vikt 36 g.

Utrop: 3 300 kr

Silver Fat

STAFFAN NILSSON, fat, sterlingsilver, vitt akrylglas, rektangulärt, Falun 2004, strolek 5,4 x 9,8 cm, vikt 195 g.

Utrop: 3 700 kr

Silver Fat

STAFFAN NILSSON, fat, sterlingsilver, vitt akrylglas, fyrkantigt, Falun 2004, storlek 8,8 x 8,8 cm, vikt 242 g.

Utrop: 4 200 kr

STAFFAN NILSSON, likörkanna, sterlingsilver, akrylglas, Falun 1992, höjd 24 cm, vikt 431 g.

Utrop: 16 400 kr

STAFFAN NILSSON, likörkanna med lock, sterlingsilver, Falun 1996, höjd 31,8 cm, vikt 318 g.

Utrop: 18 200 kr

ÅSA HALLQVIST, spelfat för praliner, Tre på rad, sterlingsilver, corian, Stockholm 2005, signerad, storlek 3,5 x 13,5 x 13,5 cm, vikt 269 g.

Utrop: 14 200 kr

ÅSA HALLQVIST, brosch, Händer, sterlingsilver, Stockholm 2008, storlek 0,7 x 3,2 x 3,2 cm, vikt 20 g.

Utrop: 3 300 kr

ÅSA HALLQVIST, brosch, Omamori, oxiderat sterlingsilver, knypplad spets, dikt inuti, Stockholm 2007, storlek 7 x 2,4 cm, vikt 23 g.

Utrop: 3 300 kr

ÅSA HALLQVIST, ring, Potatisblomma, sterlingsilver, eloxerad aluminium, svart pärla, Stockholm 1993, höjd 5 cm, stl 16,5 mm, vikt 13 g.

Utrop: 3 000 kr

ÅSA HALLQVIST, örhängen, Snöflinga, sterlingsilver, Stockholm 2007, krokar, storlek 2,2 x 2,2 cm, vikt 3,9 g.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

ÅSA HALLQVIST, collier, sterlingsilver, krysopras, Stockholm 2013, längd 45 cm.

1 400 kr

Utrop: 1 300 kr

ÅSA HALLQVIST, armband, sterlingsilver, krysopras, magnetlås, Stockholm 2013, längd 17,5 cm.

Utrop: 1 000 kr

ÅSA HALLQVIST, örhängen, sterlingsilver, krysopras, krokar, Stockholm 2013, längd 2,8 cm.

500 kr

Utrop: 350 kr

CHRISTER JONSSON, ljusstake, Flexibel, sterlingsilver, 5 löstagbara ljuspipor, höjd 12,4 cm, vikt 951 g.

Utrop: 28 500 kr

CHRISTER JONSSON, kandelaber, Kvadrat, sterlingsilver, Västervik 2007, storlek 24,5 x 31 cm, vikt 899 g.

Utrop: 36 500 kr

LENA BERGESTAD JONSSON, ett par ljusstakar, Kub, sterlingsilver, Västervik 2007, storlek 5 x 7,5 cm, vikt 232 g.

Utrop: 17 200 kr