Avslutad | Nutida – Lördag 21 mars 2015
WOLFGANG GESSL, martiniglas, sterlingsilver, korall, signerad, Stockholm 2008, storlek 8,2 x 10,4 cm, vikt 286 g.
WOLFGANG GESSL, martiniglas, sterlingsilver, invändigt förgylld, goldfluss, signerad, Stockholm 2007, storlek 9,2 x 9,5 cm, vikt 191 g.
WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, jade, signerad, Stockholm 2008, storlek 11 x 11,8 cm, vikt 289 g.
WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, 24K guldförgylld insida, signerad, Stockholm 2012, storlek 3 x 5,8 cm, vikt 46 g.
WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, 24K guldförgylld insida, signerad, Stockholm 2013, storlek 6 x 8 cm, vikt 98 g.
WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, 24K guldförgylld kant, signerad, Stockholm 2012, storlek 6 x 11,8 cm, vikt 179 g.
WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, 24K guldförgylld kant, signerad, Stockholm 2011, storlek 6 x 12,5 cm, vikt 190 g.
WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, 24K guldförgylld kant, signerad, Stockholm 2012, storlek 8 x 16 cm, vikt 309 g.
WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, kalcedon, signerad, Stockholm 2008, storlek 11,8 x 11,8 cm, vikt 286 g.
WOLFGANG GESSL, hänge/kedja, 18K guld, mabépärla 17 mm, ormlänk, Stockholm 2003, längd 45 cm, vikt 13,3 g.
WOLFGANG GESSL, hänge/kedja, 18K guld, mabépärla 17 mm, ormlänk, Stockholm 2003, längd 39 cm, vikt 10,3 g.
WOLFGANG GESSL, kedja/hänge, sterlingsilver, south sea pärla, gold, 10,4 mm, cordellkedja, Stockholm 2012, längd 60 cm, vikt 12,6 g.
WOLFGANG GESSL, hänge/kedja, sterlingsilver, barock Tahitipärla 10 mm, ormlänk, Stockholm 2012, längd 90 cm, vikt 18,8 g.
WOLFGANG GESSL, hänge/kedja, sterlingsilver, Tahitipärla 10 mm, ormlänk, Stoclkholm 2012, längd 47 cm, vikt 11,5 g.
NIKLAS EJVE, collier, sterlingsilver, abacusform, signerad, Stockholm 2009, längd 47 cm, vikt 109 g.
NIKLAS EJVE, collier, sterlingsilver, delvis förgyllt, magnetlås, signerad, Stockholm 2014, längd 47 cm, vikt 51 g.
NIKLAS EJVE, collier, oxiderat sterlingsilver, delvis förgyllt, magnetlås, signerad, Stockholm 2014, längd 47 cm, vikt 51 g.
NIKLAS EJVE, collier, sterlingsilver, kuber, signerad, Stockholm 2015, längd 46 cm, vikt 59 g.
NIKLAS EJVE, collier, sterlingsilver, blå apatit, signerad, Alskog 2014, längd 46 cm, vikt 68 g.