41 - 60 av 136
1234...7 Gå till

Avslutad | Nutida – Lördag 21 mars 2015

Klubbad för

KERSTIN ÖHLIN LEIJONKLOU, collier, sterlingsilver, signerad, Östersund 2008, längd 46 cm, vikt 101 g.

Utrop: 13 000 kr

KERSTIN ÖHLIN LEIJONKLOU, collier, sterlingsilver, signerad, Östersund 2010, längd ca 41 cm, vikt 71 g.

Utrop: 8 500 kr

KERSTIN ÖHLIN LEIJONKLOU, collier, sterlingsilver/ 18K guld, signerad, Östersund 2012, längd ca 41 cm, vikt 69 g.

11 000 kr

Utrop: 11 200 kr

KERSTIN ÖHLIN LEIJONKLOU, brosch, oxiderat sterlingsilver/18K guld, fågel, signerad, Östersund 2012, storlek 5 x 7,6 cm, vikt 18 g.

Utrop: 12 200 kr

KERSTIN ÖHLIN LEIJONKLOU, brosch, sterlingsilver, fågel, signerad, Östersund 2009, storlek 6,3 x 8,3 cm, vikt 21 g.

Utrop: 8 100 kr

KERSTIN ÖHLIN LEIJONKLOU, brosch, sterlingsilver, delvis oxiderat, fågel, signerad, Östersund 2012, storlek 6,7 x 9,6 cm, vikt 30 g.

Utrop: 10 200 kr

ULRIKA ELIASSON, fågel, sterlingsilver, skål, signerad, Göteborg 2014, storlek 17 x 17 x 7,6 cm, vikt 159 g.

Utrop: 12 400 kr

ULRIKA ELIASSON, fågel, sterlingsilver, förgylld insida, ströare, signerad, Göteborg 2012, storlek 18 x 7 cm, vikt 180 g.

Utrop: 9 300 kr

ULRIKA ELIASSON, fågel, sterlingsilver, förgylld insida, ströare, signerad, Göteborg 2010, storlek 9,5 x 4 cm, vikt 68 g.

Utrop: 5 300 kr

MALTE STRÖM, collier, Nystan, sterlingsilver, Stockholm 2010, diameter 2,2 cm, längd 52 cm, vikt 164 g.

Utrop: 11 000 kr

MALTE STRÖM, collier, Smidd böj, sterlingsilver, Stockholm 2008, längd 44 cm, vikt 93 g.

8 000 kr

Utrop: 8 100 kr

MALTE STRÖM, collier, Rektangel, sterlingsilver, Stockholm 2010, längd 50 cm, vikt 64 g.

Utrop: 9 100 kr

Silver Vas

THERESIA HVORSLEV, vas, Måsvingar, oxiderat sterlingsilver, arbetad yta, 18K guld, signerad, Lidköping 1997, storlek 14 x 13,5 x 6 cm, vikt 374 g.

Utrop: 19 200 kr

THERESIA HVORSLEV, skål, Pear, sterlingsilver, 18K guld, signerad, Lidköping 1995, storlek 5,5 x 12,7 x 14 cm, vikt 194 g.

16 800 kr

Utrop: 17 000 kr

THERESIA HVORSLEV, skål, Vattenvirvel, sterlingsilver, invändigt förgylld, signerad, Lidköping 2000, storlek 4 x 14 x 14 cm, vikt 285 g.

Utrop: 15 000 kr

Silver Fat

THERESIA HVORSLEV, fat, Apple, sterlingsilver, 18K guld, signerat, Lidköping 1991, storlek 3,5 x 23 x 19 cm, vikt 371 g.

Utrop: 17 800 kr

THERESIA HVORSLEV, armring, Sileshår, sterlingsilver, signerad, Lidköping 1975, storlek blomma 7,5 x 5,5 cm, armring 5,7 x 4,5 cm, vikt 59 g.

Utrop: 14 800 kr

THERESIA HVORSLEV, collier, Sileshår, sterlingsilver, signerat, Lidköping 1975, storlek blomma 6 x 7 cm, längd ca 40 cm, vikt 64 g.

13 600 kr

Utrop: 13 800 kr

WOLFGANG GESSL, martiniglas, sterlingsilver, bergkristall, signerad, Stockholm 2010, storlek 8,5 x 10,5 cm, vikt 169 g.

Utrop: 7 500 kr

WOLFGANG GESSL, martiniglas, sterlingsilver, malakit, signerad, Stockholm 2008, storlek 8 x 9,8 cm, vikt 189 g.

Utrop: 7 700 kr