101 - 120 av 136
1...567 Gå till

Avslutad | Nutida – Lördag 21 mars 2015

Klubbad för

ANNIKA DAEVEL, äggkopp, sterlingsilver, Stockholm 2009, storlek 6,7 x 9 cm, vikt 51 g.

Utrop: 2 900 kr

ANNIKA DAEVEL, äggkopp, sterlingsilver, Stockholm 2009, storlek 6,7 x 9 cm, vikt 50 g.

Utrop: 2 900 kr

Silver Plunta

ANNIKA DAEVEL, plunta, sterlingsilver, kork, Stockholm 2009, storlek 8 x 5 x 2,1 cm, vikt 70 g.

Utrop: 4 000 kr

ANNIKA DAEVEL, ljusstake, sterlingsilver, Stockholm 2009, storlek 13,5 x 6,8 cm, vikt 136 g.

Utrop: 5 700 kr

ANNIKA DAEVEL, stelt armband, cicelerad dekor, Stockholm 2000, bredd 4,9 cm, innermått 6,9 x 4,7 cm, vikt 73,4 g.

Utrop: 3 500 kr

Kuriosa Trä

TOBIAS BIRGERSSON, skål, Mammalian Protuberance, svensk alm, 18K rödgulds plåt 0,8 mm tjock, storlek 13 x 11,5 cm.

Utrop: 63 000 kr

GUNILLA LANTZ, kedja/hänge, sterlingsilver, navettslipad rökkvarts 16,8 ct, Stockholm 2012, längd 70 cm, vikt 29 g.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

GUNILLA LANTZ, collier, sterlingsilver, utsågat mönster, Stockholm 2009, hängets storlek 5,4 cm i diameter, höjd 2,6 cm, längd 62 cm, vikt 114 g.

Utrop: 4 800 kr

GUNILLA LANTZ, collier, sterlingsilver, hjulformad labradorit, Stockholm 1998, hängets storlek 6,5 x 4,2 cm, längd 42 cm, vikt 16,3 g.

Utrop: 2 100 kr

GUNILLA LANTZ, collier, sterlingsilver, agat, Stockholm 1985, längd ca 47 cm, vikt 52 g.

Utrop: 3 600 kr

JAN OSTWALD, fat, brons, signerad, längd 39 cm, bredd 18,5 cm, höjd 5 cm.

Utrop: 11 400 kr

JAN OSTWALD, skål, brons, signerad, diameter 25,5 cm, höjd 10,5 cm.

Utrop: 12 400 kr

JAN OSTWALD, skål, brons, signerad, diameter 32 cm, höjd 11 cm.

Utrop: 17 000 kr

JAN OSTWALD, skål, brons, järn, signerad, längd 32 cm, höjd 14,5 cm.

Utrop: 5 700 kr

JAN OSTWALD, skål, brons,längd 47 cm, höjd 13 cm.

Utrop: 19 800 kr

KARL-HEINZ SAUER, kanna, sterlingsilver, handtag av svart trä, förgylld knopp, Mörbylånga 2011, storlek 18,5 x 30 x 5 cm, vikt 661 g.

Utrop: 41 000 kr

KARL-HEINZ SAUER, stelt collier, 18K guld, odlade pärlor, Mörbylånga 2003, storlek 28,5 x 13,5 cm, vikt 36,8 g.

Utrop: 28 500 kr

KARL-HEINZ SAUER, ring, 18K guld, stjärnsafirer, stl 17 mm, vikt 21,5 g.

Utrop: 20 500 kr

KARL-HEINZ SAUER, brosch, 18K guld, opal, Mörbylånga 1993, 3,4 x 5,2 x 1,2 cm, vikt 37,5 g.

Utrop: 34 000 kr

PETRA SCHOU, ring, Trattring, sterlingsilver, bergkristall, peridot, grossular, karneol, stl 18,25 mm, 4,5 x 4,5 cm, vikt 41 g.

Utrop: 2 900 kr