Avslutad | Fashionabla – Torsdag 22 januari 2015
VÄSKA, CHRISTIAN DIOR, vintage, svart tyg svart läder, gulmetall detaljer, 24x16x4cm, visst slitage
VÄSKA, GUCCI, vintage, röd canvas med monogram, gulmetall detaljer, 22x16x5cm, visst slitage.
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, Grande Tenue, Henri d´Origny, 100 % siden, 90x90 cm, svart bård, multicolour, originalask.
VÄSKA, MARC BY MARC JACOBS, krossad skinnlack, gulmetall detaljer, 35x28x15cm, dustabg.
VÄSKA, MOSCHINO, svart läder, lätt skimmr gulmetall detaljer, 26x 18x7cm, dustbag.
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, Les Danses des Indiens, 100 % siden, 90x90 cm, vit, brun, grön, originalask. Någon sminkfläck.
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, Grönland, Philippe Ledoux, 100 % siden, 90x90 cm, vit, ljusblå, grå, originalask, någon sminkfläck.
Accessoarer Bälten
SKÄRP, GUCCI, mellanbrunt läder med gulmetallspänne, bredd 4,5 cm, längd 85-95 cm.
PÄRLCOLLIER, CHRISTIAN DIOR, imitationspärlor, hänge i gulmetall med glassten, längd 40 cm.
ARMBAND, SOPHIE BY SOPHIE, 2 st small bangel, grå emalj, gulmetall, bredd 1 cm, diam. 6,5 cm, smyckespåse.
ÖRHÄNGEN, SWAROVSKI, swarovski kristaller, grönt glas, rodiumpläterad, för hål. Originalask.
HÄNGE/KEDJA, SWAROVSKI, rodium pläterad, hänge med swarivski kristaller, längd 38-42 cm, originalask.
RING, YVONE CHRISTA, förgyllt silver, filigran arbete, rökvarts, stl 17 1/2, smyckespåse.