Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 december 2014
LONGINES, fickur, 51 mm, Cal 19.75, Boett nr. 2095682, silver, niello, ankargång, skadad urtavla, defekt, skadad boett, monogram, ca 1907.
Klockor Pulsar
PULSAR, (100M) Ref nr. pf3819x1, Boett nr. YM62-X194, kronograf, herrur, 45 mm, svart stål, quartz, mineralglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 2010, box, ytterkartong.
Klockor Boss
BOSS herrur, 27 x 38 mm, Boett nr. HB.125.3.34.2290/4.037.843, svart stål, mineralglas, originallänk, viklås, ca 2011, box, ytterkartong.
Klockor Diesel
DIESEL, Ref nr. DZ-51116, Boett nr. 120712, herrur, 37 mm, stål, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, ca 2010.
Klockor Diesel
DIESEL, Ref nr. DZ-1262, Boett nr.111010 X, herrur, 47 mm, stål, quartz, dag, datum, mineralglas, integrerad gummiband, ca 2010.
Klockor Diesel
DIESEL, Ref nr. DZ-7149, Boett nr. 901003, armbandsur, 38,5 x 45 mm, digital, plast, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, ca 2010
Klockor Diesel
DIESEL, Ref nr. DZ-4194, Boett nr. 111101, kronograf, herrur, 47 x 55 mm, stål, mineralglas, datum, textilband, originalspänne, ca 2010.
Klockor Diesel
DIESEL, Ref nr. DZ-1271, Boett nr. 250907, herrur, 43,5 x 45 mm, stål, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 15.20.00, ca 2010.
SEIKO, Cal 7N82, Serie nr. 060780, Ref nr. SXDC31P1, Boett nr. 7N82-0GF0, damur, 23 x 25 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2010.
LANCO, fickur, 50 mm, Boett nr. 90853, silver, ankargång, skadad urtavla, visare saknas, bucklor, ca 1920.
ART WATCH, "Toyota", herrur, 32 mm, vitmetall, quartz, mineralglas, läderband, ca 1995.
PRONTO, damur, 24 x 26,5 mm, Boett nr. 513, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
UHLMANN, Geneve, hängur, 24,5 mm, savonett, Cal ETA 2512-1, doublé (10 micron), ankargång, motiv, ca 1975, etui.
Klockor Swatch
SWATCH, beat, Special, Still Working, Ref nr. SQZ103 PACK, herrur, 44 mm, digital, plast, quartz, plexiglas, integrerat läderband, originalspänne, ca 1999, etui. Limiterad och numrerad (02675/30000).
Klocktillbehör Övriga klockor
BOK, "Armbanduhren", Kahlert/Mühe/Brunner, tyska, Callwey förlag, tryckt 1996.
PROMOTIONUR, "Swedbank", herrur, 34 mm, vitmetall, quartz, mineralglas, läderband, ca 1995, etui.