Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 december 2014
BOCTOK, CCCP, herrur, 41 mm, Boett nr. 123366, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1980.
Klockor Viking
VIKING, fickur, 48 mm, Cal 530, Boett nr. 1185837, silver, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1925.
FICKUR, 50 mm, ryskt, Cal 3602, Serie nr. 511183, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, motiv, ca 1980.
FICKUR, 37,5 mm, Boett nr. 21547, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, 32 mm, Cal 260, Ref nr. 18650, Boett nr. 270141, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, delar saknas, skadad boett, ca 1955.
Klocktillbehör Rolex
ROLEX SUBMARINER STORY, Special Edition, skriven av Mondani / Ravagnani, 262 sidor, engelska/italienska, tryckt 2010 i en upplaga om 500 exemplar, signerad.