Avslutad | Klockor – Lördag 4 oktober 2014
BREITLING, Navitimer, Chronometre, Cal 23 (ETA 7753), Verk nr. 2135667, Serie nr. 2135667, Ref nr. A23322, Boett nr. 1506 B3, kronograf, herrur, 41,8 mm, stål, automatisk safirglas, datum, vridbar räknesticka, läderband, originalspänne, cert, juli 2006, box, ytterkartong.
OMEGA, Seamaster, Cosmic, Cal 565, Serie nr. 26368035, Ref nr. ST 166.026, Boett nr. 166.026, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1968.
OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Cal 1155, Serie nr. 53263184, PIC nr. 3511.50.01, Ref nr. ST 175.0043, Boett nr. 175.0043 / 375.0043, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne, ca 1991.
Klockor Oris
ORIS, TT1, Day Date 2000, Cal 635 (ETA 2836-2), Serie nr. 20-55384, Boett nr. 7517, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 8.24.01P, ca 2003.
BREITLING, Chronomat Evolution, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2559706, Serie nr. 2559706, Ref nr. A13356, Boett nr. 0209B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, servad mars 2014, cert, september 2009, box (skadad), ytterkartong.
BREITLING, Geneve, Navitimer Limited, Chronometre, Cal B01, Verk nr. 3031602, Serie nr. 3031602, Ref nr. AB012112, Boett nr. 4410B4, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar räknesticka, glasbaksida, läderband, originalspänne, december, 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1459/2000).
OMEGA, Seamaster, Cal 1012, Serie nr. 37764643, Ref nr. ST 166.0138, Boett nr. 166.0138, herrur, 38 x 39 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1973.
Klockor Corum
CORUM, Admiral´s Cup, Leap Second, Cal C0895 (ETA), Serie nr. 2230847, Ref nr. 895.931.06/0371 AN92, Boett nr. CAF/A 8070, kronograf, herrur, 48 mm, titan/gummi, automatisk, safirglas, splitsekund, gummiband, originalspänne, cert, januari 2012, ytterkartong. Limiterad och numrerad (A 392/750).
MORMORSUR, 33,5 mm, Boett nr. 62976, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, ca 1925.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, Amadeus 200, "Tachymeter", Cal 7750, Serie nr. A 506102, Ref nr. 7701, kronograf (defekt), herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, en tryckknapp saknas, integrerad originallänk, viklås, ca 1995.
LOUIS GRISEL, La Chaux-de-Fonds, fickur, 49,5 mm, savonett, Serie nr. 286880, Boett nr. 140088, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, innerlock i 14K guld, monogram, bucklor, ca 1900.
OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 17717219, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-6 SC, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, ca 1960.
OMEGA, herrur, 33,5 mm, Cal 1430, Serie nr. 47692577, Ref nr. BD 196.0295, Boett nr. 196.0295, 14K guld, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, krona + axel saknas, gravyr, läderband, ca 1984.
INTERNATIONAL WATCH Co. Schaffhausen, herrur, 34 mm, Cal 401, Serie nr. 1406794, Boett nr. 1468905, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1957.
BREITLING, Aerospace, Chronometre, Cal 79, Verk nr. 1264703, Serie nr. 1264703, Ref nr. E79362, Boett nr. 4111 B5, herrur, 42 mm, titan, SuperQuartz, safirglas, analog/digital, skadad urtavla, Professionallänk, viklås, Ref nr. W0212/130 E, cert, november 2012, box, ytterkartong.
Klockor Calvin Klein
cK, damur, 29 mm, Ref nr. K2L23509, doublé, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, cert, september 2014, box, ytterkartong.
Klockor Calvin Klein
cK, damur, 42 mm, Ref nr. K9423107, stål, quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne, ca 2014, box, ytterkartong.
Klockor Calvin Klein
cK, damur, 32 mm, Ref nr. K2R2M1C1, stål, quartz, mineralglas, integrerat läderband, längd 172 mm, ca 2014, box, ytterkartong.
Klockor Calvin Klein
cK, damur, 42 mm, Ref nr. K3U236L6, doublé, quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne, ca 2014, box, ytterkartong.