Avslutad | Pant – Tisdag 15 juli 2014
Klubbad för
Dragspel, Hagström Comtesse 430-312, pianodragspel, bruksskick, tvåstämigt, utan fodral
Ring i vitguld 14K 12,9g Ø 17 med princesslipade diamanter 9 x ca 0,02-0,03ct, defek skadade diamanter
Armand i vitguld 18K 14,0g 19,5cm med diamanter 65 x ca 0,02ct, inneslutningar, Tennisamband
Ring i vitguld 18K 6g Ø 14 1/2 med blå sten och diamanter 16 x ca 0,05ct-0,10ct äldra slipning, inneslutningar, defekt små skador på diamanter