Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 april 2014
Klubbad för
PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade pärlor ca 6,50 mm, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, längd 2 cm, vikt 2,7 g, stift.
HÄNGE, 18K guld, hjärta, delvis matterat, 14 runda fasetterade blå safirer, 9 åttkantslipad diamanter ca 0,03 ctv, längd 2,2 cm, vikt 2,1 g.
BROSCH, silver, flerfärgad emalj mått 5,8 x 4,0 cm, naturmotiv, utländska stämplar, vikt 22,9 g, repor.
RING, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16 5 mm, vikt 3,8 g.