361 - 380 av 451
1...181920...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 februari 2014

Klubbad för

Ädelstenar Turmaliner

GRÖN TURMALIN, kuddslipad, 2,86 ct, 10,1 x 8,1 x 4,3 mm.

550 kr

Utrop: 400 kr

Ädelstenar Safirer

BLÅ SAFIR, ovalt fasetterad, 1,34 ct, större nagg under rondisten.

250 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Turmaliner

GRÖN TURMALIN, smaragdslipad, 2,87 ct, 11,5 x 6,85 x 4,3 mm.

400 kr

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Safirer

BLÅ SAFIR, oval blandslipning, 3,59 ct, 11,5 x 8,0 x 4,1 mm.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Ädelstenar Turmaliner

5 ROSA TURMALINER, runt fasetterade, 1,54 ctv, ca 4,5-4,6 mm i diameter.

225 kr

Utrop: 250 kr

Ädelstenar Övrigt

PERIDOT, rektangulärt slipad, 3,22 ct, 10,1 x 7,1 x 5,1 mm.

450 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Turmaliner

GRÖN TURMALIN, oval blandslipning, 2,65 ct, 9,9 x 7,9 x 5,11 mm.

375 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Safirer

4 SAFIRER, ovalslipade, 4,31 ctv, nagg på den större safiren.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

DRÄKTBROSCH, silver, delvis förgylld, diameter 4,5 cm, vikt 14,2 g.

300 kr

Utrop: 250 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, pärlemor, vikt 13,4 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

DAVID ANDERSEN, ring, sterlingsilver, Copy orig. year 300, Norge, stl 17 mm, vikt 14,7 g.

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, granater, orientaliska halvpärlor, stift, vikt 4,0 g.

550 kr

Utrop: 300 kr

RING, 18K rodierat guld,, ovalslipad blå safir, ca 1,38 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,9 g, litet nagg i rondist på safiren.

Utrop: 2 400 kr

ENGELBERT, örhängen, sterlingsilver signerade Stigbert, Stockholm 1956, skruvmekanism, vikt 9,7 g.

375 kr

Utrop: 250 kr

ARMBAND, 18K guld/vitguld, 9 kulor, 3 radig vajer, längd 18 cm, vikt 3,7 g.

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld/rodierat guld, gul safir ca 1,00 ct, stl 16,5 mm, stl 16,5 mm, vikt 5,3 g.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Övrigt

ZOISIT, 1,73 ct, gul, triangulärt slipad, 7,96X8,05X4,69 mm.

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, peridoter, svarta plastkulor, lås i vitmetall.

Utrop: 800 kr

COLLIER, rosenkvarts, plastkulor, svarta band, silverlås, längd 50 cm.

Utrop: 900 kr

COLLIER, blomma i pärlemor, imitationspärla, gummirem, längd ca 47 cm, magnetlås.

Utrop: 700 kr