Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 februari 2014
Klubbad för
DAVID ANDERSEN, ring, sterlingsilver, Copy orig. year 300, Norge, stl 17 mm, vikt 14,7 g.
RING, 18K rodierat guld,, ovalslipad blå safir, ca 1,38 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,9 g, litet nagg i rondist på safiren.
ENGELBERT, örhängen, sterlingsilver signerade Stigbert, Stockholm 1956, skruvmekanism, vikt 9,7 g.
RING, 18K guld/rodierat guld, gul safir ca 1,00 ct, stl 16,5 mm, stl 16,5 mm, vikt 5,3 g.