441 - 451 av 451
1...212223 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 februari 2014

Klubbad för

ARMBAND, sterlingsilver, bergkristall, bredd 2,5 cm, längd 18,5-21 cm, vikt 56,7 g.

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, natursten, doserade kulor, ca 6,5-14 mm, lås i vitmetall, längd 46-50 cm.

Utrop: 175 kr

12 SAMESKEDAR, silver, Persson, Haparanda 1953, inv förgylld skopa, längd 11,4 cm, vikt 162,4 g, etui.

SALTKAR 4 ST, silver, dekor av blommor nyrokokostil, importstämplar 1954, höjd 10-13,5 cm, vikt 293,1 g.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Böcker Faktaböcker

SMYCKEN OCH SILVER för tsarer, drottningar och andra, bok av Magdalena Ribbing för W.A. Bolin, tryckt Västerås 1996, bruksslitage.

850 kr

Utrop: 125 kr

HÄNGE, 18K vitguld, "Snöflinga", 13 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-TCa/ SI-P1, vikt 0,6 g.

Utrop: 1 300 kr

Smycken Nål

NÅL, gulmetall, en droppforma äkta pärla ca 11,5 x 7,4 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,35 ctv, ca W/VS-SI, stift, vikt 1,6 g.

Utrop: 2 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 5 mm, silverlås, längd 44 cm.

Utrop: 175 kr

Ädelstenar Övrigt

PERIDOT, ovaslipad 1,29 ctv.

150 kr

Utrop: 175 kr

Kläder Skor

SKOR, BALMAIN, svart skinnlack, slingback, klack 7cm, stl 36, skopåse.