Avslutad | Pant – Tisdag 10 september 2013
Mattor Övrigt
Orientalisk matta 238x152 cm, blå-röd, diverse defekter och fläckar. OBS: Varan visas ej.
Mattor Övrigt
Orientalisk matta 232x142 cm defekter och fläckar, färgad lila och blå. OBS: Varan visas ej.
Mattor Övrigt
Matta, Isfahan, med inskription, ca 124x80 cm, diverse defekter och fläckar. OBS: Varan visas ej.
Visa varaKonst Övrigt
Tavla, signerad E. Leifon, 45x36 cm, stadsmotiv med palm & person, olja på duk med delvis förgylld ram
Tavla signerad Eda Douscha år 1929, 38x34 cm, stad och fästningsmotiv, olja på pannå, brungyllene ram
Ljusstakar, Orrefors Celeste; 2 frostade 37 resp. 41mm, i kartonger
Visa varaKuriosa Övrigt
Ljusstake, 1 st Orrefors Celeste, blå och prickar, 37mm i kartong
Visa varaKlockor Omega
Herrur Omega Seamaster Professional Titan, Chronometer, automat, datum, safirglas, vattentät 300m, vridbar glasring, heliumventil, boett & länk titan. SNr: 60346605
Visa varaKlockor Övriga klockor
Herrur Venus Super 17 Rubies, manuell, med sekundvisare & datum, läderband, nr: 936410, defekt doublé.
Herrur Tevomatic, automat, stål, dag/datum, med läderband, nr: 6970-00, plastglas repigt.
Herrur Seiko 5 Automatic dag/datum, armband tyg, ref: SNK809, nr: 192220, med etui & manual.
Musikinstrument Övrigt
Elgitarr LAG The blues Nashville, någon skada på kropp, men i fint skick, made in France, serienummer 011113, Seymour Ducan pickups, låsbara stämskruvar, plastknopp på switch saknas, i hårt fodral.