761 - 780 av 1 407
1...383940...71 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 10 september 2013

Klubbad för

Ring, med liten diamant 14K Ø 18 1,4g

Utrop: 325 kr

Ring, slät med gravyr 23K Ø 16 3/4 7,4g

Utrop: 2 300 kr

Örhängen, ett par med skruvlås 18K 2,6g

Utrop: 650 kr

Armringar, 2st (en tvåfärgad) 18K Ø 7cm 37,6g

Hänge, med granater silver 830

Pärlcollier, med 18K lås (lås buckligt) 42cm

Halskedjor, 10st (en defekt) 18K 24,1g

Parti Guld, Collier, Armband tvåfärgade 18K 19cm 43cm 10,4g

Hängen, 9st (3st med sten) 18K 6,1g

Örhängen, 6 par + 1 udda. (ett par med granater, 1 par defekta, ett par med lås som saknas) 18K 8,2g

Ringar, 10 st (7st med stenar) 18K 18,8g

Armband, 12 st (2 st X-lälnk, 1 st X-länk med berlocker (trasigt lås), 1 st bismark, 1 st pansar, 7 st fantasi (3 st defekta) 18K 77,3g

Kaffeskedar, Silver 12st (Norsk modell) 10,2cm i mjukt fodral 99,6g

300 kr

Utrop: 325 kr

Kaffeskedar, Silver 12st modell Rosen 142,3g

500 kr

Utrop: 550 kr

Musikinstrument Slagverk

Virveltrumma, Ahead 6x14" Model Steam Bent 1-ply Maple Gun Metal, Sn: 01995

1 600 kr

Utrop: 2 300 kr

Silverdollar, 17st cirkulerade med repor/slitage på samtliga. (Antal/åretal: 1x1884, 1x1885, 1x1889, 3x1921, 5x1922, 4x1923, 2x1925) cirka 450g

2 300 kr

Utrop: 1 800 kr

Fritid Övrigt

Lokstall Märklin med räls samt en modeltågsvagn Piko "Goerlitzer Aktien-brauerei", div. defekter

250 kr

Utrop: 1 900 kr

Mattor Övrigt

Matta, turkisk, 0,92x1,5, diverse fläckar/skador. OBS: Varan visas ej.

Mattor Övrigt

Matta, Bakthiar 1,35X1,9 diverse fläckar/skador. OBS: Varan visas ej.

Mattor Övrigt

Orientalisk matta, bakthiar ca 306x200 diverse fläckar och skador/defekter, OBS! kräver matt-tvätt. OBS: Varan visas ej.

Utrop: 4 600 kr