381 - 400 av 1 407
1...192021...71 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 10 september 2013

Klubbad för

Ring, med diamant 1x ca 0,11ct Ø16 1/2 18K 1,8g

Utrop: 950 kr

Hänge Hjärta 18K 0,2g

Utrop: 100 kr

Halskedja Venezia vitguld 18K 3,5g 39cm något skev

Utrop: 900 kr

Hänge i vitguld med diamant 1 x ca 0,60ct 18K 0,7g

8 200 kr

Utrop: 7 900 kr

Örhängen 18K 8,2g något skeva i ögla

1 700 kr

Utrop: 2 100 kr

Ring 18K 2,3g dia 1xca0,02ct Ø14 1/2

600 kr

Utrop: 800 kr

Halskedja 23K 76,2g 59cm

Utrop: 24 000 kr

Skål i kristall Orrefors höjd 10,5cm, obetydlig nagg.

125 kr

Utrop: 200 kr

Kaffekvarn äldre i mässing 24cm, något defekt. Stämplad 2 Garan 2.

275 kr

Utrop: 225 kr

Armband 18K 19,5cm 72,5g

Utrop: 18 000 kr

Tallrik Olympiaden München 1972 Royal Copenhagen

Utrop: 275 kr

Parti 5 olika saker; askfat med golfmotiv, kruka Höganäs, kruka Hackefors, vas Capri, snipa i nickel.

100 kr

Utrop: 100 kr

Parti Väggtallrikar 6st, olika fabrikat (Rörstrand, Hackefors, 2 okända)

50 kr

Utrop: 175 kr

Tallrikar 2st Fyrlövern Sigvard Bernadotte Marianne Royal Blue, 21cm samt 27cm

75 kr

Utrop: 325 kr

Skålar 2 st Fyrklövern Sigvard Bernadotte Marianne Royal Blue, nr 46-1308, diameter 8cm

100 kr

Utrop: 100 kr

Kanna Karlskrona Porslin h=18cm

Utrop: 100 kr

Snipa Rörstrand Space sign B. Vallien, höjd 6,5cm

Utrop: 125 kr

Brosch med pärla och stenar i silver S935 6,7g

175 kr

Utrop: 75 kr

Armring i silver med grön sten S925 41,3g

200 kr

Utrop: 175 kr

Kristallskål sign Orrefors T4384-101, höjd 10cm, diam 18,5cm

250 kr

Utrop: 225 kr