441 - 460 av 600
1...222324...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 21 december 2013

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 14K guld, 2 rubiner ca 4,0 ctv, 22 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-W/SI-P, höjd 2 cm, vikt 7,1 g.

Utrop: 10 500 kr

GOLDEN LADY, ring, sterlingsilver, kula, diameter på kulan 1,5 cm, stl 18 mm, vikt 8,3 g.

Utrop: 450 kr

GOLDEN LADY, hänge, 18K vitguld, rosa turmaliner, odlad sötvattenspärla, 3 briljanter ca 0,02 ctv, ca W/VS, längd 2,5 cm, vikt 2,4 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

GOLDEN LADY, 2 pärlpåhäng, 18K guld, odlade pärlor ca 7,5 mm, vikt 1,4 g.

1 000 kr

Utrop: 175 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 72 briljantslipade diamanter, ca 2,68 ctv, ca W/VS, längd 19 cm, vikt 10,9 g.

Utrop: 28 000 kr

COLLIER, blå agater, sodalit, bergkristall, förgyllda detaljer och lås med paste, 3-radig, längd 40 cm.

Utrop: 275 kr

COLLIER, onyx, citrin, bergkristall, 3-radig, förgyllt silverlås, längd 38 cm.

200 kr

Utrop: 225 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 64 briljantslipade diamanter ca 4,38 ctv, ca W/VS, längd 18,5 cm, vikt 12 g.

Utrop: 40 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,95 ctv, ca TW/VS, vikt 2 g.

Utrop: 9 500 kr

DIAMANT, 0,40 ct, TW(G)/VVS1, HRD minireport 13030396004, plomberad, stenkuvert.

Utrop: 8 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 mabépärlor, ca 12,5-12,6 mm, vikt 16 g, clips.

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca TW/VS, vikt 2 g, stift.

6 700 kr

Utrop: 7 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, förgyllt lås med vita stenar, längd 46 cm.

425 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, onyx, förgyllt lås, kulor ca 10 mm, längd 42 cm.

200 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, onyx, hematit, bergkristall, rosenkvarts, 7-radig, förgyllt lås med vita stenar, längd 40 cm.

Utrop: 350 kr

GOLDEN LADY, örhängen, sterlingsilver/förgyllt silver, längd 5 cm, stift, vikt 8,3 g.

300 kr

Utrop: 225 kr

GOLDEN LADY, collier, sterlingsilver, kulor, längd 44 cm, vikt 17,0 g.

550 kr

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6,50 mm, off round, lås i 18K vitguld, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, längd 40 cm.

Utrop: 750 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,67 ctv, ca W/VS, vikt 2,7 g.

Utrop: 6 400 kr

ENSTENSRING, 14K guld, briljantslipad diamant ca 1,70 ct, ca Cr(J)/P2, inneslutningar som når ytan, stl 16,25 mm, vikt 3,3 g

10 200 kr

Utrop: 9 900 kr