241 - 260 av 600
1...121314...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 21 december 2013

Klubbad för

RING, 18K rodinerat guld, 3 navettslipade rubiner, 3 åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctv, stl 15,5 mm, vikt 2,2 g, en rubin med nagg.

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 18K guld, trefärgat, flätat, längd 18,5 cm, vikt 12,1 g.

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE/KEDJA, 14K guld, blå emalj, antikslipade diamanter, antik, längd 44 cm, vikt 28 g, buckla på hängets baksida, en diamant med nagg.

13 400 kr

Utrop: 5 500 kr

HÄNGE, 18K guld, 4 ovalslipade ametister, längd 4,8 cm, vikt 22,6 g.

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K rodierat guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W(H)/P, stl 18 mm, vikt 5,9 g.

2 300 kr

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, längd 2,1 cm, vikt 1,6 g, stift.

Utrop: 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, längd 45 cm, vikt 11,2 g.

Utrop: 3 400 kr

TRESTENSRING, 18K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 1,38 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4,7 g.

17 000 kr

Utrop: 19 000 kr

ARMRING, 18K guld, 29 briljantslipade diamanter ca 1,16 ctv, ca W/SI-P, mått 5,6 x 5,7 cm, vikt 15,2 g, en diamant har en skada i rondisten.

Utrop: 8 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/SI, stl 17 mm, vikt 1,4 g.

3 800 kr

Utrop: 4 200 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca TW/VS-SI, längd 45 cm, vikt totalt 4,2 g.

Utrop: 6 900 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalt fasetterad rubin ca 0,60 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W-TCR/SI, stl 17+ mm, vikt 1,6 g. S 1800?

Utrop: 2 300 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/SI, vikt 0,7 g, stift, saknar snurrebussar.

4 600 kr

Utrop: 4 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 17 briljantslipade diamanter ca 1,70 ctv, ca TW/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 11 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalt fasetterad blå safir, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, stl 17 mm, vikt 2,3 g.

900 kr

Utrop: 950 kr

RING, silver, navetteformad platta av pärlemor, flätat mönster i relief, stl 17,25 mm, vikt 14,6 g.

250 kr

Utrop: 225 kr

RING, förgyllt silver, granate stl 16,25 mm, svensk kontrollstämpel, vikt 2,7 g.

125 kr

Utrop: 100 kr

RING, 18K guld, ametist, 6 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W(H)/SI, Otto Andersson Stockholm 1948, stl 18,5 mm, vikt 6,6 g, ametsiten med mindre skada på undersidan, en diamant har nagg.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, pärlemor och diamant ca 0,015 ctv, längd 60 c, vikt 5 g.

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld, orientalisk pärla, Sverige 1917, stl 17,75 mm, vikt 1,8 g.

500 kr

Utrop: 550 kr