261 - 280 av 422
1...131415...22 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober 2013

Klubbad för

ARMBAND, sterlingsilver, ankarlänk, längd 23 cm, vikt 79,5 g.

Utrop: 450 kr

COLLIER, sterlingsilver, blå mosaik/emalj, Mexico, längd 47,5 cm, vikt 112,9 g.

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 gammalslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/SI-P, 3 diamanter med mindre skador, Göteborg, stl 16,75 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, karneoler, förgyllda kulor, vitmetallsdetaljer, längd 72 cm, sprickor i stenarna.

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca Brown/VS, stl 17,5 mm, vikt 1,8 g.

RING, CHARLOTTE BONDE, sterling silver, rökkvarts, stl 16mm, 25,7g, ask.

Utrop: 550 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K guld/vitguld, ca 18 x 12 mm, vikt 5,0 g.

3 100 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 14K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,9 g, en diamant skadad, några diamanter med nagg, slitna fattningar.

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, sterlingsilver, glasstenar, Norge, längd ca 40 cm, vikt 43,8 g.

700 kr

Utrop: 350 kr

SNUSDOSA, silver, Gustaf Theodor Folcker, Stockholm 1853, invändigt förgylld, 5,6 x 3,4 cm, vikt 37,1 g.

550 kr

Utrop: 300 kr

KRYDDKAR, sterling silver, Japan, längd 6,8 cm, total vikt 45,1 g.

475 kr

Utrop: 250 kr

MINIATYR, silver, 2 stolar, höjd ca 2,5 cm, total vikt 16,4 g.

500 kr

Utrop: 125 kr

4 MINATYRER, silver, kamel, åsna, lejon, kängru, 5,5-9 cm, total vikt 101,9 g.

650 kr

Utrop: 575 kr

5 MINIATYRER, silver, lejon, elefant, noshörning, rådjur, antilop, 4,5-6 cm, total vikt 152,6 g.

750 kr

Utrop: 800 kr

SARPANEVA, armband, brons, rosenkvarts, Finland, säkerhetskedja i gulmetall, längd ca 18 cm, vikt 41,7 g, orginalask.

350 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 st smaragder ca 0,34 ctv, 2 st briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv ca W/VS-SI, stift, vikt 1,8 g, slitna fasetter på smaragd.

850 kr

Utrop: 425 kr

Ädelstenar Opaler

VIT OPAL, 1,85 ct, färgspel i rött, orange, grönt, gult, blått, lila 13 x 7 x 3 mm.

425 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, ametister, Danmark, skruvmekanism, vikt 5,1 g.

200 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, brun natursten, ankarlänk, längd ca 60 cm, vikt 35,9 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6-6,5 mm, off round, lås i silver, längd 75 cm, några av pärlorna med skador.

300 kr

Utrop: 350 kr