Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 april 2013
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6 L T2, Serie nr. 7689798, Boett nr. 8431878, silver, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, bucklor, ca 1932.
LONGINES, fickur, 53,5 mm, Cal 21.54, Boett nr. 2127001, silver, ankargång, skadad urtavla, glas löst, bucklor, ca 1908.
Klockor Sector
SECTOR, ADV 2500, Boett nr. 1851410027, herrur, 37 mm, bicolor, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 1994.
SEIKO, SQ 100, "Tachymeter", Cal 7T32, Serie nr. 096215, Boett nr. 7T32-6B50, kronograf (defekt), herrur, 40 mm, bicolour, quartz, hardlexglas, datum, alarm (defekt), skadad urtavla, originallänk ca 1990.
CERTINA, DS, Titanium, Ref nr. 113.7140.11, herrur, 34 mm, titan, quartz, safirglas, datum, skadad krona, integrerad originallänk, viklås, ca 1990.
TISSOT, Visodate, Seastar Seven, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, originallänk, viklås, Ref nr. J272.150, ca 1965.
Klockor Chopard
L.U.C, Bikupan, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 101858, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1890.
FICKUR, 57,5 mm, "John Ward, Fore Street, London", Serie nr. 15813, Boett nr. 1513, silver, spindelgång, skadad urtavla, bucklor, ca 1800.
Fickur, 53 mm, "System Glashütte", savonett, Boett nr. 96183, doublé, ankargång, skadad urtavla, glas löst, ca 1900.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex OP Datejust damur, rosa, romerska siffror (vit), skadad (8/10).
FICKUR, 51,5 mm, Boett nr.166636, silver, cylindergång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1910.
ZENITH, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 1987679, Ref nr. 6003, Boett nr. 2902319, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, ca 1914, fickurskedja i gulmetall.
GUST. BERGQVIST, fickur, 50 mm, Serie nr. 697431, Boett nr. 712884, silver, ankargång, skadad urtavla, glas löst, ca 1930.
ALFA, herrur, 37,5 mm, vitmetall, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1975.