Parti silver 830, 240,1g, graverat
Utrop: 1 300 kr
Parti silver 830, 1384g, graverat, defekt, en gipsfylld
Utrop: 6 400 kr
Halskedja vitguld 18K 16,1g 42,5cm
Utrop: 4 300 kr
Skål på fot S830 184,3g med blå insida skadad
Utrop: 900 kr
Halskedja S925 85,7g 42cm
Utrop: 475 kr
Vas S925 höjd 10,5cm 63,0g
Utrop: 375 kr
Efterrättsgafflar 10st ,S925 227,2g 142mm graverade
Såsslev S925 44,4g år 1850 17cm graverad
Utrop: 275 kr
Parti silver 925 graverat 277,9g
Utrop: 1 600 kr
Fat med skål med lock defekt S925 Georg Jensen 441,1g
Parti silver defekt S830 54,4g
Utrop: 300 kr
Bordsskedar 6st S925 274,6g 173mm
Kaffeskedar 6st S925 97,9g 119mm
Utrop: 600 kr
Parti silver 830 graverat 179,8g
Fiskespö Shimano Jerk Bait 183 medium heavy, i fodral
Utrop: 75 kr
Fiskerulle Abu Garcia Ambassadeur, No.50, i kartong
Parti silver S800 defekt/graverat brv.1434,2g silvervikt ca1100g
Utrop: 5 500 kr
Akvarell, Carl Hampus Bergman (1921-1989), 25x35cm, i passepartout, oramad
Utrop: 175 kr
Elbas Squier by Fender, små skador, i mjukt fodral
Utrop: 800 kr
Kristallskål Orrefors höjd 7,5cm
Tisdag 12 mar 2013