Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 31 januari 2013
TISSOT, Seastar, herrur, 37 mm, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1970.
ROYCE, mormorsur, 26,5 mm, Cal Fontainemelon 69N, savonett, vitmetall, ankargång, ca 1970.
FERIA, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 92929, silver, ankargång, skadad urtavla, sekundvisare saknas, bucklor, ca 1920.
Klocktillbehör Omega
GLASRING, till Omega Constellation damur, stål/guld, safirglas, 21,5 mm, ca 1990.
Klocktillbehör Audemars Piguet
URTAVLA, till Audemars Piguet Genève herrur, champagne/index, skadad, ca 1970.
URTAVLA, till Audemars Piguet herrur, champagne/index, skadad, ca 1970.
Klocktillbehör Omega
FÖRVARINGSETUI/VISNINGSBRICKA, Omega, vinröd, med plats för 5 st. armbandsur, 258 x 278 x 20 mm, skadad.
Klocktillbehör IWC
ORIGINALLÄNK, till IWC, herrur, stål, bredd 18 mm, viklås, passar modell Ingenieur, 1960-tal.