401 - 413 av 413
1...192021 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 31 januari 2013

Klubbad för

G.MONARD, Genève, fickur, 49 mm, savonett, Boett nr. 54342, vitmetall, ankargång, nyckeldragare, kompass, skadad urtavla, ca 1860, nyckel.

1 100 kr

Utrop: 375 kr

TISSOT, Visodate, Cal 784-1, Serie nr. 7814094, Boett nr. 43408/44408-3X, herrur, 29 x 29 (35) mm, doublé (20 micron), automatisk, datum, skadad urtavla, plexiglas, läderband, ca 1965.

425 kr

Utrop: 250 kr

CERTINA, Argonaut 280, Cal 25-661, Boett nr. 852.3411.41, herrur, 36,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

275 kr

Utrop: 275 kr

SEIKO, 5, Cal 2906, Serie nr. 255699, Boett nr. 2906-054A, herrur, 31 x 35,5 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. C352, ca 1992.

325 kr

Utrop: 275 kr

"VALFRID NILSON, Norrköping, IMP", fickur, 51,5 mm, Boett nr. 73598, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

225 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, 50 mm, Boett nr. 51879, silver, ankargång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1920.

450 kr

Utrop: 375 kr

Klocktillbehör Omega

VIKLÅS, till Omega Seamaster herrur, stål, bredd 18,5 mm, Ref nr. 1611/931.

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Swatch

SWATCHBOK, med kollektioner från 1983-1991, 272 x 358 mm, engelska/tyska/franska/spanska, 272 sidor.

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Tissot

BOX, till Tissot armbandsur, blå, 169 x 113 x 95 mm, ca 2006..

Utrop: 75 kr

ADLON, Genève, kronograf, herrur, 37 mm, Cal Venus 188, Boett nr. 806, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1953.

750 kr

Utrop: 800 kr

Klocktillbehör Fickur

ETUI, för fickur, brunt läder, skador, ca 1900.

225 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Rolex

CERTHÅLLARE, Rolex, 85 x 115 mm, grön.

Utrop: 125 kr

Bild saknas

Klocktillbehör Omega

LÄNKBIT, 1 st. till Omega Seamaster Aqua Terra herrur, stål, 18 mm, Ref nr. 1573/897, inklusive stift och hylsa.

Utrop: 200 kr