Avslutad | Pant – Tisdag 22 maj 2012
Såsslev, i Silver med förgylld insida (sliten) Svensk Spetsig stämplad R7 (=1919) 18,5cm, 58,8g
Bägare, i Silver med förgyllning inuti, med personlig gravyr i botten, stämplad Y9 (=1973) Höjd 11cm Ø8,8cm, 126,3g
Bägare, i Silver med förgyllning inuti (sliten), med monogram och årtal i botten, stämplad M9 (=1962) Höjd 10cm, 103,4g
Parti Silver, = Hänge med gravyr och silvertråd, ID-bricka utan gravyr, 4 Örhängen och 1 lås, 1 par Örhängen med gröna stenar, 14,3g
Kanna, i Silver stämplad Z8 (=1950) Höjd 15,5cm, nedre värmeavskiljaren sakans, 407,1g
Sockerskål, i Silver med gravetar datum 19/2 1951, stämplad Y8 (=1949) Höjd 4,8cm, 76,8g
Fat, i Silver stämplat M9 (=1962) Höjd upp till planet 0,6cm, Längd 20,7cm, Bredd 11,7cm, 143,3g