1381 - 1400 av 1 874
1...697071...94 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 maj 2012

Klubbad för

Dessertgafflar, 6st i Silver Kungsholm 15,3cm, 178,2g

Utrop: 1 300 kr

Dessertknivar, 6st i Silver och Rostfritt Stål Kungsholm 17,5cm, 284,1g btto

Utrop: 1 300 kr

Såsslev, i Silver med förgylld insida (sliten) Svensk Spetsig stämplad R7 (=1919) 18,5cm, 58,8g

300 kr

Utrop: 350 kr

Tårtspade, i Silver stämplad Z9 (=1974) 24,4cm, 71,5g

400 kr

Utrop: 425 kr

Matskedar, 3st i Silver med monogram AAS 21,5cm, 162,6g

Utrop: 950 kr

Bordsskedar, 3st i Silver med monogram AAS 18,5cm, 123g

Utrop: 700 kr

Kaffeskedar, 6st i Silver Kungsholm 12,2cm, 140,1g

Utrop: 850 kr

Bägare, i Silver med förgyllning inuti, med personlig gravyr i botten, stämplad Y9 (=1973) Höjd 11cm Ø8,8cm, 126,3g

Utrop: 700 kr

Bägare, i Silver med förgyllning inuti (sliten), med monogram och årtal i botten, stämplad M9 (=1962) Höjd 10cm, 103,4g

Utrop: 600 kr

Bägare, i Silver stämplad F9 (=1956) Höjd 8cm Ø7,1cm, 83,9g

Utrop: 500 kr

Bägare, i Silver stämplad R9 (=1967) Höjd 5,1cm Ø4,7cm, 47g

Utrop: 275 kr

Armband, i Silver 925/1000 Unodomani, 35,8g

200 kr

Utrop: 250 kr

Parti Silver, = Hänge med gravyr och silvertråd, ID-bricka utan gravyr, 4 Örhängen och 1 lås, 1 par Örhängen med gröna stenar, 14,3g

50 kr

Utrop: 75 kr

Armband, i Silver Pandora 20,5cm med 1 lås, 2 stopp och 7 berlocker, 40,8g

1 100 kr

Utrop: 2 500 kr

Armband, i Silver 925/1000 16,5cm, något defekt, 29,3g

150 kr

Utrop: 175 kr

Kanna, i Silver stämplad Z8 (=1950) Höjd 15,5cm, nedre värmeavskiljaren sakans, 407,1g

Utrop: 2 600 kr

Gräddkanna, i Silver med monogram J.H. stämplad Y8 (=1949) Höjd 7cm, 83,9g

Utrop: 550 kr

Sockerskål, i Silver med gravetar datum 19/2 1951, stämplad Y8 (=1949) Höjd 4,8cm, 76,8g

Utrop: 475 kr

Fat, i Silver stämplat M9 (=1962) Höjd upp till planet 0,6cm, Längd 20,7cm, Bredd 11,7cm, 143,3g

Utrop: 900 kr

Vas, i Silver med bly i foten, England London 1889, Höjd 15,5cm Ø6cm, något defekt, 248,4g btto

Utrop: 950 kr