381 - 400 av 451
1...192021...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 maj 2012

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, off round, granater, 4 rader, hänge m rosa färgstenar längd 11 cm, längd 39,5 cm.

800 kr

Utrop: 950 kr

ARMBAND, ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, nielloarbete, längd 17,5 cm, clips, vikt 67,5 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, korall/14K guld (sprickor), längd 42 cm.

Utrop: 1 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, vita stenar, hänge 18K guld, grön kalcedon, pärlor, 1 pärla saknas, lås 18K guld, svart emalj, låset stämplat Sigurd Persson Atelje 1951, längd 41 cm.

2 000 kr

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, 14K guld, odlade sötvattenspärlor, ca 10-11,3 mm, längd 19 cm.

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE,KORS 18K guld, 14 briljanter ca 0,42 ctv ca TW/VS(2st gula färgade) vikt 1,2 g.

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, gulmetall, granater, längd 40 cm.

1 400 kr

Utrop: 500 kr

Smycken Nål

GOLDEN LADY, silver/förgyllt silver, golfklubba, längd 6 cm, vikt 5,3 g.

Utrop: 275 kr

GOLDEN LADY, PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor 7 mm, stift, vikt 1,7 g.

1 700 kr

Utrop: 1 100 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade pärlor 8 mm, 2 briljanter ca 0,06 ctv, W/VS, skruv, vikt 2,9 g, stämplad OPI.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 mediumslipade diamanter ca 0,24 ctv, TW-W/VS, Hallbergs Stockholm 1938, storlek 17 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 2 100 kr

BROSCH, 18K vitguld, odlade pärlor, bredd 3,7 cm, vikt 6,0 g.

Utrop: 1 300 kr

BROSCH, 18K guld, snäckskalscamé, ca 1,9 x 2,3 cm, sent 1800-tal, vikt 4,0 g.

Utrop: 900 kr

RING, silver, bärnsten, 1900-tal, storlek 17,5 mm, vikt 9,3 g.

250 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, bärnsten, längd 44 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

Dosor-Etuier Dosor

DOSA, trä, lackarbete, Ryssland 1900-tal, höjd 3,5 cm, längd 10 cm, bredd 8 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

Dosor-Etuier Dosor

DOSA, trä, lackarbete, Ryssland 1900-tal, höjd 3,5 cm, diameter 9 cm.

Utrop: 350 kr

Dosor-Etuier Dosor

DOSA, trä, lackarbete, Ryssland 1900-tal, höjd 4 cm, längd 18,5 cm, bredd 15 cm, mindre färgavslag.

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, silver, paste, skruv, vikt 5 g.

350 kr

Utrop: 225 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,22 ctv, ca W/VS, vikt 2 g, stift.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr