181 - 200 av 498
1...91011...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 februari 2012

Klubbad för

MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, @, diameter ca 19 mm, vikt 8,4 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, 14K guld, 6 diamanter, (5 gammals- lipade 1 rosenslipad), (nagg och mindre skador), vikt 3,4 g, svaga fattningar.

Utrop: 950 kr

BROSCH, 18K guld/silver, syntetisk blå spinell, 8 rosenstenar, (några skadade), höjd ca 3 cm vikt 8,5 g.

Utrop: 1 200 kr

MINIATYRFIGUR, varg, sterlingsilver, vikt 27,1 g.

425 kr

Utrop: 450 kr

MINIATYRFIGUR, pudel, sterlingsilver, vikt 16,4 g.

425 kr

Utrop: 300 kr

MINIATYRFIGUR, pingvin, sterlingsilver, vikt 21,2 g.

425 kr

Utrop: 400 kr

SPÄNNE, silver, lila stenar, vikt 41,5 g, A. Lundström, Lund 1928.

Utrop: 600 kr

Smycken Herring

HERRING, sterlingsilver, stl 20,75 mm, vikt 5 g.

125 kr

Utrop: 150 kr

Smycken Herring

KLACKRING, förgyllt sterlingsilver, 16,25 mm, vikt 5,6 g, Sävsjö Guldsmeds AB.

Utrop: 150 kr

KEDJA, sterlingsilver, pansarlänk, längd 50,5 cm, vikt 130,1 g.

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, sterlingsilver, pansarlänk, längd 20 cm, vikt 50,9 g.

Utrop: 800 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, blå emalj, fjäril, vikt 4,9 g, David Andersen, Norge.

450 kr

Utrop: 150 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, mått 11x16 mm vikt 7,8 g.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade barocka sötvattenspärlor, vita/gröna, ca 4-6 mm, 2 rader, peridot, kvarts, silverlås, längd ca 45 cm.

Utrop: 250 kr

Dosor-Etuier Dosor

3 DOSOR, silver, vikt 55,3 g, 1 med buckor.

Utrop: 800 kr

Dosor-Etuier Etuier

ETUI, silver, graverad dekor på ovansidan, mått 7 x 5,9 cm, vikt 59,2 g.

800 kr

Utrop: 850 kr

BROSCH, silver, vikt 10,9 g, mått 4,5 x 3 cm, vikt 10,9 g, Ge-Kå smycken, Stockholm 1952.

Utrop: 250 kr

ARMBAND, sterlingsilver, kejsarlänk, längd 20 cm, vikt 18 g.

Utrop: 275 kr

SAMEBESTICK, kakspade, sockertång, 4 små skedar, synlig lödning på kakspaden, total vikt 68,7 g, 1931-1947.

Utrop: 1 000 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 3 par, silver, förgyllt silver, gröna stenar, gravyr på en, total vikt 33,6 g, 1 par stämplade Guldvaruaktiebolaget, Malmö 1943, 1 par stämplade Guldvaru AB, Falköping 1968.

450 kr

Utrop: 475 kr