161 - 180 av 263
1...8910...14 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 december 2011

Klubbad för

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Dunhill, doublé, 1960-70-tal, defekt, ej funktionsgaranti.

Utrop: 450 kr

Silver Fat

ASKFAT, silver (830/1000), vikt 81,1 g, David Andersen, Norge.

Utrop: 1 100 kr

LITEN KNIV, silver, knivblad i stål, längd 10 cm, vikt 14,7 g, Finland 1932, knivbladet tillverkat av Fiskars.

650 kr

Utrop: 700 kr

Bild saknas

ASKKOPP, silver med röd och svart knopp, liten buckla, vikt 516 g, diameter 13 cm, saknar en skruv, 1950-tal. Enligt uppgift från Wiwen Nilssons verkstad.

Utrop: 5 200 kr

Silver Etui

GEORG JENSEN, cigarettetui, sterling silver, nr 284, mått 8 x 12 cm, vikt 210,7 g.

2 200 kr

Utrop: 2 600 kr

BLÄCKHORN, silver, fylld, Svedbom 1917.

Utrop: 1 100 kr

Accessoarer Plånböcker

PLÅNBOK, REPORTER, cognacsbrunt läder, 13x8 cm, sedel, 3 st kontokortsfack, ask.

Utrop: 300 kr

CARTIER, brevkniv med klocka, 230 x 28 mm, Cal 690, Serie nr. 1467/2000, Ref nr. T1220163, quartz, platina finish, plexiglas, cert, december 2002, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1467/2000).

Utrop: 7 500 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER, tändare, stål, höjd 5 cm, refnr 139668, ej funktionsgaranti.

800 kr

Utrop: 900 kr

Kläder Skor

SKOR, CBR, svart sammetstoffel med guldfärgat broderi, stl 45, originalask.

800 kr

Utrop: 450 kr

Accessoarer Tändare

DUNHILL, tändare i förgylld metall och lack, ej funktionsgaranti.

700 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, 2 st, reservoarpenna 344G, kolvfyllning, stift i 14K guld, kärv kolv, blyertspenna 372, med skador, båda i Scheafferetui, 1950-tal.

Utrop: 1 700 kr

Accessoarer Tändare

RONSON, "viking", tändare, bensin, vitmetall, höjd 5 cm, gravyr, ej funktionsgaranti.

Utrop: 200 kr

Accessoarer Pennor

PARKER, mod 21, reservoarpenna, förkromad metall, celluloid.

Utrop: 200 kr

Accessoarer Tändare

RONSON, förgylld metall, pärlemor, höjd 4 cm, ej funktionsgaranti.

Utrop: 250 kr

Accessoarer Tändare

RONSON, "Senator", stål och läder, höjd 6,5 cm. ej funktionsgaranti.

Utrop: 350 kr

Accessoarer Tändare

RONSON, bordständare, stål och ek, Märkt "Sjödränkt ek, från skonerten Lorelei förlist 1872", höjd 6 cm, ej funktionsgaranti.

425 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS. VERSACE, 100% siden, blå och svart.

350 kr

Utrop: 200 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, CARVEN, 100% siden, blå, röd och lila.

150 kr

Utrop: 200 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, JP GAULTIER, 100% siden, röd, svart och gul.

200 kr

Utrop: 200 kr