141 - 160 av 263
1...789...14 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 december 2011

Klubbad för

Accessoarer Pennor

PARKER, mod 45, resevoarpenna, rostfritt stål, originaletui.

300 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, pennset, kulspets och blyertspenna, förgylld metall, originaletui.

Utrop: 500 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Dupont, doublé, monogram, Ref nr. FE3529, höjd 5 cm, orginaletui.

400 kr

Utrop: 450 kr

Dosor-Etuier Etuier

CIGARETTETUI, Cartier, förgylld metall, svart lack, 10x6 cm, lack något bortsliten, mindre bucklor.

Utrop: 600 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, Meisterstück Classique, reservoarpenna med stift i 14K guld samt Rollerball penna , i läderetui

2 300 kr

Utrop: 2 100 kr

Accessoarer Pennor

TIFFANY & CO kulspetspenna, stål, Design Elsa Peretti, originalpåse.

600 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Pennor

CARAN dACHE, kulspetspenna, gulddoublé, originaletui.

400 kr

Utrop: 450 kr

KORKSKRUVAR, 3 ST, tenn, stål mm, höjd 6-10,5 cm.

1 600 kr

Utrop: 150 kr

Accessoarer Pennor

PARKER, pennset, kulspets och blyertspenna, förgylld metall, originaletui, etui trasigt.

600 kr

Utrop: 600 kr

Accessoarer Pennor

PARKER, reservoarpenna, gulddoublé, mindre buckla.

Utrop: 350 kr

PORTFÖLJ, Lagersons, svart läder, 42x30x14 cm, med några skrapmärken.

1 500 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Dunhill, förgylld metall, US RE24163, ej funktionsgaranti.

700 kr

Utrop: 800 kr

Accessoarer Plånböcker

PLÅNBOK, Florence LAPA, brunt läder, 20x12 cm.

375 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Övrigt

PORTFÖLJ, BARON, vinrött läder, 34x35x9 cm, (visst slitage).

500 kr

Utrop: 600 kr

Dosor-Etuier Etuier

CIGARETTETUI, 14K guld, 9x4,5x1,3 cm, vikt 98,9 g, med gravyr på insidan.

Utrop: 26 000 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER, tändare, doublé, ref nr. 87777B, höjd 7 cm, ej funktionsgaranti.

Utrop: 1 000 kr

Accessoarer Tändare

ST DUPONT, tändare, förgylld metall, ref nr. 9UBZ92, höjd 5,5 cm, ej funktionsgaranti.

Utrop: 600 kr

Dosor-Etuier Etuier

CIGARETTETUI, silver, 9x8 cm, vikt 114,1 g, Finland, ca 1950.

850 kr

Utrop: 900 kr

Kläder Kavajer

RALPH LAUREN Clubkavaj, dubbelknäppt i 100 % ull, storlek EUR 48R ( US 40R)

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Övrigt

FÄLLKNIV, stål med kungavapen.

Utrop: 250 kr