Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 november 2011
Klubbad för
HÄNGE, RING, silver, granater, några med nagg och mindre skador, stl 18,75 mm, vikt 6,2 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 safirer ca 0,80 ctv, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, ca W/VS, stift, vikt 1,0 g.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7 mm, 2-radigt, 18K vitguldsås med liten diamant och smaragder, längd 42 cm.
2 SILVERSMYCKEN, hänge/brosch, örhängen, silver, markasiter, turkoser, stift, vikt 26,7 g.