201 - 220 av 452
1...101112...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 november 2011

Klubbad för

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor 7,3 mm, stift, vikt 1,8 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

Silver Fat

COASTER, silver, plastbotten, GAB 1953, diameter 11,7 cm, vikt 112,2 g.

Utrop: 600 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0.22 ct, ca TW/VS, stl 16 mm, Vikt 2,3 g, Svenska stämplar.

Utrop: 3 100 kr

3 COLLIER, bärnsten, längd 84 cm, 82 cm, 60 cm.

7 500 kr

Utrop: 600 kr

3 BÄRNSTENSSMYCKEN, 2 broscher, en med silver, en med vitmetall, hänge med 18K guld.

DOSA, silver vikt 44,9 g

500 kr

Utrop: 600 kr

ASK MED LOCK, vikt 18,7 g

250 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLRING, 18K vikt 3,9g mabépärla 1954 handgjord stl. 17.25 mm

Utrop: 1 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, 4-radig, längd 50 cm.

Utrop: 350 kr

BÄGARE, silver vikt 68,1 handarbete P.KUHN 1959

Utrop: 600 kr

ARMBAND, silver, emalj, små repor, längd 18,5 cm, Norge.

550 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, silver, längd 20 cm, vikt 18,8 g, HoCo, Göteborg.

300 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 5 mm, längd 44 cm, silverlås med paste.

325 kr

Utrop: 350 kr

3 GRANATSMYCKEN, 2 collier/armring, vitmetall, gulmetall.

500 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, förgyllt silver, längd 42 cm, vikt 10,2 g, Malmö 1950.

300 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, sterling silver Nexiko vikt 55,4

Utrop: 600 kr

ENSTENSRING, 18K rodierat guld, briljant ca 0,28 ct, ca TCr/SI1, stl 15,75 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 2 000 kr

2 PARFYMFLASKOR och HÅLLARE, silver, på fyra fötter, höjd 10,5 cm, England.

700 kr

Utrop: 750 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla 6,40 mm, stl 16,25 mm, vikt 3,3 g, Malmö 1952.

Utrop: 1 100 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,12 ct ca W/VS, venezialänk, längd 39 cm, vikt 3,2 g.

Utrop: 1 700 kr