1241 - 1260 av 1 554
1...626364...78 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 25 oktober 2011

Klubbad för

Tavla, färglitografi upptäckt 10/20 30,5x23cm signerad Jan Lundgren

Utrop: 200 kr

Tavla, Olja på duk okänd konstnär Holländskt motiv 68x58cm i träram

350 kr

Utrop: 500 kr

Fat, Porslin Sgrafitto Gustavsberg Elsa Engeström (1914) Ø 32cm

Armband, 18K 19,5cm 8,9g

Stop, Tennstop smärre repor, bucklor, gravyr på locket höjd 19,5cm

Skeppsur, och barometer Schatz med nyckel sitter på skadad träskiva 53x22cm ej funktionsgaranti

900 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Elektronik

GPS, Magellan sportrak color Snr CH 000610 med kablage manualer i kartong ej funktionsgaranti

550 kr

Utrop: 75 kr

Urna, med lock Royal Delft Holland h 50cm skada på lock och urna

Ölglas, 4st Orrefors Gunnar Cyrén modell Nobel h 213mm i kartong

650 kr

Utrop: 1 500 kr

Ölglas, 2 st Orrefors Gunnar Cyrén modell Nobel h 197mm i kartong

425 kr

Utrop: 750 kr

Snapsglas, 6st Orrefors Gunnar Cyrén modell Nobel "djävulsglas" h 162mm i kartong

3 600 kr

Utrop: 3 500 kr

Glas, 6st Champagneglas Orrefors Gunnar Cyrén modell Nobel h 220mm i kartong

1 300 kr

Utrop: 2 000 kr

Skulptur, i glas Målerås Mats Jonasson röd 65116 h 180mm i kartong

425 kr

Utrop: 500 kr

Skulptur, i glas Målerås Mats Jonasson blå 65115 h 180mm i kartong

475 kr

Utrop: 500 kr

Kniv, William Henry GenTac G30 DPD Snr 830-0136 i ask

Penna, William Henry RB2 43/100 i ask

Penna, William Henry RB3 43/100 i ask

Glaspjäs, Studio Åhus sign Hanne Dreutler Arthur Zirnsack "Plum" Graal 1995 Nr 256 16/25 h14cm längd 28cm , skadad.

Utrop: 2 000 kr

Vas, Orrefors gallery 90 Olle Alberius h 18cm Ø13,5cm smärre nagg och repor

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Vas, Orrefors gallery 90 Jan Johansson 932570 16-40 h 20cm Ø14cm skador

200 kr

Utrop: 500 kr