Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 augusti 2011
OMEGA, Seamaster, Cal 630, Serie nr. 23457332, Ref nr. MD 535.0011, Boett nr. 515.011/535.011, damur, 22 mm, doublé (40 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1966.
MORMORSUR, 33,5 mm, Boett nr. 203460, 14K guld, cylindergång, skadad urtavla, motiv, monogram, bucklor, ca 1900, kedja i förgyllt silver.
MORMORSUR, 29 mm, Boett nr. 13760, 14K guld, cylindergång, skadad urtavla, motiv, bucklor, ca 1890.
FICKUR, 50 mm, Boett nr. 23223, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, ca 1920.
MONDIA, Parade, herrur, 38 mm, stål/plast, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
DRAGON, väckarur, 63 x 63 x 34 mm, metall, mekanisk, skadad urtavla, ca 1970, pappkartong.
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2269985, Ref nr. 9521, Boett nr. 3041435, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1920.
CERTINA, damur, 25 mm, Cal 17-25, Ref nr. 1706.124, Boett nr. 4740297, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965, box.
ZENITH, "A. Th. Brander, Gefle" Imp. fickur, 52,5 mm, Serie nr. 1508358, Ref nr. 2796, Boett nr. 2574282, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1912.
OMEGA, Art Deco, Cal 26,5 SOB T2, Serie nr. 8614760, Ref nr. CK 2023, Boett nr. 9336920, herrur, 31 mm, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1938.