361 - 367 av 367
1...171819 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 februari 2011

Klubbad för

Accessoarer Övrigt

FÄLLKNIV, stål med kungavapen.

Utrop: 300 kr

HÄNGE, metall med agat

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljanter tot ca 0,02ct, 1,6g, stift

800 kr

Utrop: 700 kr

4 BÄGARE, silver, svenska stämplar 1914-1952, höjd 6,5-8,5 cm, total vikt 145,8 g.

Utrop: 1 300 kr

FISK, silver, ledad, gröna stenar, längd 13,5 cm, utländska stämplar 1900-tal.

Utrop: 1 100 kr

DOPBÄGARE, silver, cylindrisk, liv med graverad medaljong, höjd 7,6 cm, diameter 6,7 cm, vikt 60,8 g, GAB, Stockholm 1906.

Utrop: 1 200 kr

SUPKOPP, silver, cylindrisk, uppsvängd hänkel, höjd 5 cm, diameter 5,2 cm, vikt 33,2 g, PA Sjöberg, Stockholm 1928.

Utrop: 1 400 kr