Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 februari 2011
KEDJA/HÄNGE, sterlingsilver, längd 59 cm, vikt 42,3 g, hänget tillverkat i Stockholm 1998, kedjan tillverkad i Italien.
COLLIER, ÖRHÄNGEN, silver, paste, 7 stenar skadade, längd 41,5 cm, säkerhetskedja, olika kedjor ihoplödda, skruv.
Silver Kaffeservis
KAFFESERVIS, silver, 2 delar; sockerskål, gräddsnipa, troligtvis ryska, liten buckla, vikt 232,3 g.
3 SAMESKEDAR, silver, förgyllt skedblad längd 20,7 och 16,2 cm, vikt 128 g totalt, gravyr, 1930- & 60-tal.
HÄNGE, 18K guld, åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, i form av ett hjärta, vikt 1,9 g.
SILVERSET, collier med handgjort silverlås, armband, brosch och örhängen med skruv mekanism