341 - 360 av 367
1...171819 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 februari 2011

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K guld med en mediumslipad diamant ca 0.15 ctv stl. 16.5 mm

Utrop: 700 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, silver med blå Ceylonsafir och 4 vita safirer stl. 18 mm

500 kr

Utrop: 600 kr

3 DOSOR, silver, vikt 59,1 g totalt, gravyr på en, bucklor på en.

550 kr

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Safirer

BLÅ SAFIR, 1,29 ct, ovalslipad.

600 kr

Utrop: 650 kr

ARMRING, silver, 5,7 x 4,8 cm, vikt 49,7 g, England, bucklor.

550 kr

Utrop: 550 kr

ARMBAND, silver Ge-Kå smycken 1950 L= 19 cm

Utrop: 700 kr

HÄNGE, samt brosch paste

Utrop: 700 kr

RING, och brosch silver Ungern ca 1930 orientpärlor och granat stl. 16.0 mm

Utrop: 700 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver tigeröga

Utrop: 400 kr

BROSCHER, 5 st silver markasit, ametist, 2 granatbroscher och 1 silver

600 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGEN, 2 st med bergkristaller brosch och hänge med svenska stenar, hänge med kedja

600 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, silver vikt 52,2 g L= 39.5 cm

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, silver vikt 100,2 g bismarck, armring och kejsarlänk

Utrop: 750 kr

COLLIER, rosenkvarts collier silverlås L= 43 cm

Utrop: 400 kr

HÄNGE, brons, Finland ca 1960 kedja L= 65 cm

Utrop: 400 kr

COLLIER, silvercollier med svarta stenar ca 1930

475 kr

Utrop: 400 kr

DOSA, silver vikt 62,0 g niello arbete Ryssland

700 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, silver förgyllt vikt 16,6 g L= 40 cm

325 kr

Utrop: 400 kr

BROSCH, guld med rosenstenar ca 0,60 ctv

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr

Accessoarer Övrigt

CHATELAINE, silver och mocca

200 kr

Utrop: 300 kr