Bestick, i silver 5st skedar 196mm modell Rosenholm
Utrop: 900 kr
Bestick, i silver 6 skedar 196mm modell Rosenholm
Utrop: 1 100 kr
Bestick, i silver 3 skedar 182mm modell Rosenholm
Utrop: 550 kr
Bestick, i silver 2 skedar 107mm modell Rosenholm
Utrop: 75 kr
Bestick, i silver 5st knivar 164mm modell Rosenholm
Utrop: 300 kr
Bestick, i silver 1st kniv 161mm modell Rosenholm
Bestick, i silver 4st gafflar 138mm modell Rosenholm
Utrop: 350 kr
Fat, i 925 silver, bredd ca 90mm, graverat
Utrop: 50 kr
Askfat, i silver 3st med orientaliska motiv
Skål, i silver med tillhörande sked, skålens höjd ca 25mm
Utrop: 100 kr
Skål, i sterling silver höjd ca 15mm, 1 sked i silver
Bestick, i silver 8st knivar ca 160mm modell Rosenholm
Utrop: 475 kr
Bestick, i silver 1st kniv ca 165mm modell Rosenholm
Bestick, i silver 2st skedar 212mm graverade
Bestick, i silver 7st skedar 170mm graverade, skadade
Bestick, i silver 4st gafflar 193mm graverade, stämplade 1840 talet
Bestick, i silver 3st skedar 139mm
Bestick, i silver 3st skedar 145mm stämplade U4 (1850) graverade, skador
Bestick, i silver 2st skedar 132mm skador
Bestick, i silver 5st skedar 125-170mm graverade, skadade, olika modeller
Tisdag 19 okt 2010