Parti silver, graverat/trasigt
Utrop: 50 kr
Sked, Nysilver, graverad med monogram 260mm
Bestick, i silver 2st skedar 1850-tal (U4), graverade ca 145mm, skador
Bestick, i silver 1 sked 185cm, graverad
Bestick, i silver 7st gafflar modell Rosenholm 138mm
Utrop: 425 kr
Bestick, i silver 2st knivar modell Rosenholm 165mm
Utrop: 125 kr
Bestick, i silver 1 sked modell Rosenholm 181mm
Bestick, i silver 2st knivar modell Rosenholm 162mm
Bestick, i silver 5st graverade ca 175mm
Bestick, i silver 2st skedar ca 222mm stämplade N4 (1843)
Bestick, i silver 2st skedar ca 210mm, stämplade T4 (1849) graverade
Bestick, i silver 1sked 224mm stämplad D3 (1810) graverad
Bestick, i silver 1 sked 100mm modell Excellens
Bestick, i nysilver 1st sked 110mm
Bestick, i silver 6 gafflar 195mm modell Rosenholm
Utrop: 1 100 kr
Bestick, i silver 6 skedar 107mm modell Rosenholm
Utrop: 250 kr
Bestick, i silver 2st gafflar 122mm modell Rosenholm
Utrop: 75 kr
Bestick, i silver 1 serveringssked ca 211mm
Bestick, i silver 1 kniv ca 162mm modell Rosenholm
Tisdag 19 okt 2010