Tavla, olja på duk sign. A-L Tejert, 64 x 49
Utrop: 200 kr
Tavla, olja på duk sign. A-L Tejert, 65 x 44
Tavla, olja på duk sign. A-L Tejert, 82 x 54
Tavla, olja på duk sign. A-L Tejert, 60 x 49
Mynt/brev, 39st Förstadagsbrev med mynt & medaljer. Samlade i 3 pärmar.
Utrop: 3 000 kr
Ring, vitguld skev med diamanter 8 x ca 0,005ct Ø17 18K 2,5g
Utrop: 650 kr
Ring, graverad 18K 7,7g
Utrop: 1 900 kr
Ring, graverad med diamanter 2 x ca 0,02ct Ø17 1/4 18K 4,7g
Utrop: 1 200 kr
Armband, X-länk med defekt berlock 20cm 18K 8,8g
Utrop: 2 200 kr
Armband, Bismarck 20cm 18K 9,4g
Utrop: 2 500 kr
Armband, Bismarck med 6 berlocker, en med gravyr, något defekt 19cm 18K 10,0g
Örhängen, ett par med skruvstopper defekta 18K 3,6g
Utrop: 900 kr
Parti guld, defekt graverat 18K 12,9g
Utrop: 3 200 kr
Klackring, med svart sten Ø18 1/2 18K 5,4g
Utrop: 1 700 kr
Ring, med sten graverad Ø18 18K 4,8g
Utrop: 1 300 kr
Ring, med pärla samt diamanter 2 x ca 0,01-0,02ct graverad Ø19 18K 6,4g
Ring, med sten skev Ø17 1/4 18K 2,6g
Ring, med sten graverad Ø17 1/4 18K 5,8g
Utrop: 1 400 kr
Ring, vitguld med diamant 1 x ca 0,01ct Ø18 18K 1,3g
Utrop: 425 kr
Ring, med stenar graverad Ø17 3/4 18K 2,8g
Utrop: 700 kr
Tisdag 17 aug 2010