Ljusstakar, 1 par höjd ca 11cm i mässing slitage
Utrop: 50 kr
Ljusstake, ca10cm i mässing slitage
Ljusstake, höjd ca15cm mässing slitage
Koppar, 4st punschkoppar graverade i silver höjd ca 3cm Ø ca6cm slitage
Utrop: 100 kr
Vas, Orrefors osignerad höjd ca21cm bredd ca8cm slitage
Utrop: 300 kr
Hänge, Chopard Happy diamonds Hjärta med diamant ca 0,05ct 18K 5,6g
Utrop: 3 500 kr
Örhängen, ett par 18K 1g
Parti guld, 14K defekt 4,1g
Utrop: 700 kr
Ring, vitguld med diamant ca 0,20ct 18K Ø18 3/4 2,8g
Utrop: 2 100 kr
Hänge, med blå sten 18K 0,7g
Utrop: 175 kr
Parti guld, 18K delvis graverat/defekt 8,9g
Utrop: 2 000 kr
Parti guld, 14K defekt 1,6g
Parti guld, 18K defekt/graverat 5,8g
Utrop: 1 300 kr
Halskedja, Kejsarlänk 18K 45,5cm 56,9g
Utrop: 13 200 kr
Halskedja, Pansarlänk 18K 49cm 19,1g
Utrop: 4 400 kr
Halskedja, Pansar 18K 50cm 13,8g
Utrop: 3 200 kr
Halskedja, Pansar 18K 44,5cm 17,4g
Utrop: 4 100 kr
Halskedja, Venezia 18K 45cm 12,3g
Utrop: 2 900 kr
Parti guld, ca 21K 83,8g
Utrop: 23 000 kr
Halskejda, ca 21K 170cm 74,7g
Utrop: 20 500 kr
Tisdag 6 jul 2010