981 - 1000 av 1 683
1...495051...85 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 16 februari 2010

Klubbad för

Halskedja, Singapore 56cm Hänge Hjärta 18K 4,4g

Utrop: 1 100 kr

Armband, 18K med Pärlor (grå) 21cm bruttovikt 10,9g

Utrop: 2 100 kr

Armband, Bismarck 18K 19,5g 5,4g slitage

Utrop: 1 100 kr

Parti guld, 18K 4,1g skadat

Utrop: 850 kr

Ring, Slät 23K Ø17 1/2 4,5g

Utrop: 1 200 kr

Damur, Zodiac 18K quartz repigt glas läderband slitage gravyr ej funktionsgaranti

400 kr

Utrop: 375 kr

Parti guld, 18K 4,2g skador stenar

Utrop: 850 kr

Ring, 18K med tre vita stenar (nagg) Ø18 3,4g

Utrop: 700 kr

Knappar, Manschettknappar ett par 18K konvexa ovaler 13,4g

Utrop: 3 500 kr

Halskedja, 18K 56cm 38,5g

Utrop: 8 900 kr

Ring, 18K Ø17 1/2 justerbar 4,9g

Utrop: 1 300 kr

Ring, Herring 18K tvåfärgad med vita stenar (nagg) Ø20 3/4 10,1g

Utrop: 2 650 kr

Medalj, Gustav Vs medalj Kungl Patriotiska Sällskapet 18K 3,7g

650 kr

Utrop: 750 kr

Örhängen, ett par 18K 7,0g krokar

Utrop: 1 400 kr

Hängen, Plattor 2st 18K 5,1g ograverade

Utrop: 1 400 kr

Knappar, Manschettknappar Mynliknande föremål lägst 21K 7,5g

1 700 kr

Utrop: 2 000 kr

Halskedja, vitguld 18K matt/blankt lås med blå sten 45cm 32,0g

Utrop: 7 400 kr

Armband, vitguld 18K matt/blankt lås med blå sten 20cm 14,9g

Utrop: 3 500 kr

Hänge, Platta relief Fortuna 24K 25,8g

5 400 kr

Utrop: 6 400 kr

Brosch, Stjärna infattning (två spetsar böjda) med diamanter 6xca0,18-0,27ct (enl grav tot 1,50ct) med myntliknande föremål (Romolus och Remus) 18K 46,2g

Utrop: 15 000 kr