101 - 107 av 107
1...456 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Lördag 20 februari 2010

Klubbad för

Speglar Mindre speglar

Handespegel i mässing. Längd 32 cm. Skador.

125 kr

Utrop: 50 kr

Kuriosa Mässing

Ett par Mässingljusstakar, Stämplade Ystad metall, made in Sweden. Höjd 18 cm.

325 kr

Utrop: 100 kr

Ljusstake, Royal Copenhagen, modell Athene. Höjd 30 cm. Orginalkartong

200 kr

Utrop: 100 kr

BESTICK 24 delar. 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, 6 dessertskedar samt 6 kaffeskedar.

325 kr

Utrop: 75 kr

Belysning Bordslampor

BORDSLAMPOR, 1950-tal. Fot i teak och färgat glas. Ca 50 cm hög.

Utrop: 300 kr

Konst Grafik

GRAFIK,Litografi. Magnus Carl F H: 110 cm B: 55 cm. Signerad av konstnären, numrerad 6/8. Inramad. F: 1943.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Väggur

UNION, "Ad. Nyman, Västerås", Cal 21, Verk nr. 1473651, väggpendyl, förgyllt trä, 530 x 280 mm, skadad, nyckel, ingen funktionsgaranti, ca 1955.

400 kr

Utrop: 450 kr