Avslutad | Dekorativa – Lördag 20 februari 2010
Klubbad för
Konst Grafik
LITOGRAFIER i mapp, av Ulf Larsson. 5 stycken signerade och numrerade, i varierande storlek. d.
Konst Grafik
LITOGRAFIER av Ulf Larsson. 5 stycken i mapp, samtliga signerade och numrerade, varierande storlekar. d.
Belysning Bordslampor
Bordslampa, industridesign, omkring 1930. Höjd 35 cm. Ej funktionstestad.
Visa varaKuriosa Trä
ASK, lackarbete. Svart med dekor i vita små blommor. Skada på undersida. Storlek 8 x 10 cm.
Kuriosa Hobby
LÅDA i trä med spelkort och marker. Även 14 stycken "to Hanover" polletter. Med sprickor. Storlek 28 x 15 cm.
BORDSSKEDAR, GAFFLAR. Modell Gammal fransk (1999), 18 cm. 3 stycken gafflar, 3 stycken skedar