921 - 940 av 1 260
1...464748...63 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 19 januari 2010

Klubbad för

Halskedja, Ärtlänk 46,5cm Hänge Blomklocka Silver 7,2g

225 kr

Utrop: 100 kr

Parti guld, 18K 0,6g

Utrop: 125 kr

Dosa, Silver gravyr August Olsson. På 70-årsdagen av vänner. L8,5xB4,5cm 55,0g skador

325 kr

Utrop: 100 kr

Cigarettatui, Silver graverad och stansad växtdekor monogramgravyr L10,5xB7,5cm 124g bruksskick Utländska stämplar

750 kr

Utrop: 300 kr

Myntplakett, Silver Ø70mm 93x129mm Leo Holmgren, Gustaf V. Sveriges konung 1858 16 juni 1938

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

Punschbägare, 12st hammrad och förgylld insida Silver GAB, Stockholm Totalvikt: 337,2g

2 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Matsilver, 6st Kaffeskedar Svensk Spetsig monogram H, 12mm

Utrop: 400 kr

Matsilver, 5st Matskedar Silver snarlika gravyr 227,6g

600 kr

Utrop: 400 kr

Matsilver, 5dlr Dessertskedar 4st stämpelmonogram BF.ICB. 154mm 1st gravyr AB 145mm 126g

550 kr

Utrop: 300 kr

Sked, Lappsked Anton Sandberg 130mm gravyr bucklig

425 kr

Utrop: 50 kr

Parti silver, skador stenar Silver 139,7g

600 kr

Utrop: 200 kr

Parti silver, 3st Halskedjor en med stenar förgyllt Silver 15,2g

125 kr

Utrop: 100 kr

Fickur, Dam Silver en boett med text: Minne

275 kr

Utrop: 600 kr

Fingeborgar, 2st Silver

450 kr

Utrop: 200 kr

Parti silver, bla Örhängen, Hängen, med stenar Silver 5,8g

100 kr

Utrop: 150 kr

Slipsklämma, 2st en delvis förgylld Silver 10,5g

50 kr

Utrop: 150 kr

Armband, Silver Pansar 18cm 14,5g

150 kr

Utrop: 150 kr

Armband, Silver Pansar 22cm 40,8g

325 kr

Utrop: 200 kr

Armband, Silver Pansar 22cm 46,1g något uppbänd vid låset

500 kr

Utrop: 250 kr

Collier, Silver 43cm 33,1g halvstelt

125 kr

Utrop: 150 kr