Armband, X-länk med Berlock med rosa glaskula 18K 20cm 6,5g slitage
Utrop: 1 200 kr
Damur, 18K, manuell ifylld urtavla halvstel länk 17cm, skador Bruttovikt: 30,8g
Utrop: 2 400 kr
Klockkedja, 18K 49cm 28,6g
Utrop: 6 600 kr
Armband, Bismarck 18K med 3 Berlocker Ölkrus, Lift,Koskälla 19,5cm 40,5g
Utrop: 9 300 kr
Armband, X-länk 19cm 10,1g skada
Utrop: 1 900 kr
Halskedja, Pansarlänk 18K 54cm 54,5g
Utrop: 12 600 kr
Armband, Pansarlänk 18K 22cm 26,9g
Utrop: 6 200 kr
Halskedja, Ankarlänk 18K 53cm 8,5g låset trögt
Utrop: 2 000 kr
Halskedja, Pansarlänk 38cm, 2st Hängen Nyckelpiga med emalj Bil 18K 3,7g
Utrop: 850 kr
Örhängen, ett Par 18K L2cm 4,2g
Utrop: 1 100 kr
Ring, med genombruten flätad välvd ovansida 18K Ø18 1/2 4,9g
Utrop: 1 300 kr
Ring, Slät 23K Ø19 4,6g gravyr
Hänge, med Pärla 18K 1,3g
Utrop: 350 kr
Ring, med vit sten 18K Ø17 3,6g sten naggad skev
Utrop: 650 kr
Ring, med välvd ovansida 18K Ø19 4,7g
Halskedja, Bismarck doserad 18K 48cm 22,1g
Utrop: 5 100 kr
Collier, med vridna guldstavar och sötvattenpärlor 18K 48cm 8,2g
Utrop: 1 500 kr
Ring, med diamanter 5xca0,03ct (0,15ct enl grav) 18K Ø16 3/4 3,1g gravyr
Ring, med gröna pärlor Stigbert 18K Ø16 3/4 4,5g gravyr två pärlor saknas
Ring, med genombruten dekor, vita stenar i formen av ett A 14K Ø17 2,3g
Utrop: 325 kr
Tisdag 22 dec 2009